Çmenduri në Londër, Lakazet “hesht” Napolin (VIDEO)

0

Do të luhen sot ndeshjet e kthimit çerekfinale të Europa League, me disa përballje shumë interesante. Në Gjermani, Ajntrahti do të kërkojë mrekullinë përballë skuadrës së Benfikës, që bëri një ndeshje thuajse perfekte në Portugali.

Napoli pret Arsenalin dhe të besuarit e Ançelotit do të synojnë të hakmerren ndaj “Topçinjve”, të cilët i mposhtën 2-0 në ndeshjen e parë në Londër. Çelsi pritet ta ketë të lehtë përballë Slavia Pragës, ndërsa në Spanjë, Valencia është dukshme favorite për t’u kualifikuar përballë Vijarealit, duke parë dhe fitoren 1-3 jashtë fushe në takimin e parë mes dy skuadrave.

DIREKT: Europa League, ndeshjet e kthimit çerekfinale

Çelsi – Slavia Pragë  4-3  (1-0)
Pedro 5′, Deli (aut.) 10′, Zhiru 17′, Pedro 27′ / Soucek 26′, Sevcik 51′ 55′

Ajtraht Frankfurt – Benfika 2-0  (2-4)
Kostic 37′, Rode 67′

Napoli – Arsenal  0-1 (0-2)
Lakazet 36′

Valencia – Vijareal  2-0  (3-1)
Latorre 13′, Parejo 54′

55′ – Petër Sevcik (Slavia Pragë) duket në një formë të shkëlqyer dhe realizon një gol edhe më të bukur se i pari. Një e majtë fantastike që gjen trekëndëshin e portë dhe 4-3 sfida!

51’ – Petër Sevçik (Slavia Pragë) realizon një gol shumë të bukur me të majtën, duke mposhtur portierin e Çelsit.

36’ – Lakazet (Arsenal) shënon një supergol nga goditja e dënimit, duke shtangur portierin Meret dhe Napolin

5’ – Goli i parë i Pedros (Çelsi), një aksion model

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.