“Pogba do të transferohet te Reali”, rritet presioni mbi Juventusin

0

Juventusi nuk po dorëzohet për Pol Pogba, por të njëjtën gjë po bën edhe Real Madrid. Rivaliteti për të siguruar shërbimet e mesfushorit francez është i madh dhe të dy palët po tentojnë të bindin lojtarin dhe Mançester Junajtid.

Lajmet e fundit që vijnë nga Spanja flasin për një akord me Realin. Emisioni i njohur “El Chiringuito” raporton se “Djajtë e Kuq” kanë pranuar ofertën e Florentino Perez.

80 milionë dhe kartonin e Garet Bejl kanë ofruar “Los Blancos” për kampionin e botës. Uellsiani vlerësohet 90 milionë euro dhe tratativa totale shkon në 170 milionë euro.

Pogba do të jetë një lojtar i Real Madrid javën e ardhshme. Tratativa është në fazën finale dhe Junajtid do të pranojë ofertën prej 80 milionë eurosh dhe kartonin e Bejl”, raporton “El Chiringuito”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.