Browsing Tag

Paul Pogba

Juventus “pa frena”, ofron tre futbollistë për Pogba

Juventusi nuk është dorëzuar ende për Pol Pogba. Mesfushori pritet të qëndrojë te Junajtid sezonin e ardhshëm. Merkato në Angli mbyllet me datë 8 gusht dhe drejtuesit e “djajve” nuk kanë shumë kohë për të gjetur një zëvendësues të denjë.…

Reali ofertë zyrtare për Pogba, Junajtid përgjigjet direkt

Reali e ka liruar më shumë se ç’duhet dorën në këtë merkato dhe e ka shumë të vështirë të përballojë me para “cash” blerjen e Pol Pogba. Zidan nga ana e tij nuk ndahet nga ideja se është ylli i Junajtid lojtari i duhur për të zbarkuar në…

Perez “mbetet thatë”, oferta e fundit nuk bind Junajtid

Real Madrid ka bërë një përpjekje të fundit për të transferuar Pol Pogba në Madrid. 30 milionë euro dhe kartonin e Hames Rodrigez kanë ofruar “Los Blancos”, por klubi anglez ka refuzuar. Merkato në ishull mbyllet me datë 8 gusht dhe…

Befason “dëmtimi” i Pogba, 5 ditë kohë për të ardhmen

Mançester Junajtid do të luajë kundër Milanit sot në orën 18:30. Pol Pogba nuk është i gatshëm për këtë miqësore dhe mungesa e tij i ka befasuar të gjithë. Francezi ishte stërvitur mirë dhe ishte grumbulluar, por në fund është dëmtuar në…

Juventus apo Real Madrid? Pogba ka një preferencë

E ardhmja e Pol Pogba te Junajtid është në dyshim të madh. Mesfushori nuk ndihet i kënaqur në “Old Trafford” dhe kërkon të largohet. Juve dhe Real janë dy ekipet që dëshirojnë shërbimet e tij. Rreth të ardhmes së francezit ka folur edhe…

Sergej drejt Junajtid, Pogba-Real është “autostradë”

Pogba ja ka bërë të qartë klubit të Junajtid përmes agjentit të tij se dëshiron të largohet. Anglezët nuk kanë ndërmend të lëvizin në lidhje me ikjen e tij, pa sjellë një tjetër lojtar që i afrohet cilësive të francezit. Mediet evropiane…

Çështja Pol Pogba, Solskjaer: Agjentët vetëm… flasin!

Pol Pogba është njeriu që ia ka “ngrirë” zemrën gjithë tifozëve të Mançesterit këtë verë. Mesfushori, sipas Mino Raiolës, dëshiron të largohet. Reali i Madridit dhe Juventusi qëndrojnë në “horizont” për yllin francez. Junajtid nuk dëshiron…

“Zbutet” Pogba, tifozët e Junajtid marrin frymë lirisht

Pol Pogba është kthyer në vëmendjen e të gjithë tifozëvë të Mançester Junajtid. Pak javë më parë mesfushori deklaroi që e tundonte ideja e një aventura të re, ndërsa agjenti Mino Raiola i hodhi benzinë zjarrit e thënë hapur se po punon për…

Çështja “Pogba”, Raiola flet troç: Kaq ishte!

Pol Pogba nuk është i lumtur në Mançester. Francezi e ka humbur motivimin në Angli dhe dëshiron një transferim për të nisur një sfidë të re. Junajtid nuk e pëlqen këtë fakt dhe mundohet ta mbajë lojtarin. Agjenti i tij, Mino Raiola është…

Oferta e fundit nuk refuzohet dot, Reali befason Junajtid

Real Madrid nuk dëshiron ta humbasë garën për Pol Pogba. Francezi është objektivi i madh i klubit dhe fiksimi i trajnerit Zinedin Zidan. Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Spanja, “Los Blancos” po përgatisin një ofertë të parefuzueshme.…

Juve nis sulmin final për Pogba, tre futbollistë në ofertë!

Mesfusha e Juventusit është "blinduar" pas firmës së francezit Rabiot, por nuk ka mbaruar. Drejtuesit e Juves duan edhe një goditje të madhe dhe lojtari i ëndërruar është Pol Pogba. Francezi kërkon të largohet nga Mançester Junajtid dhe ka…

Juventusi nuk ndalet, skenar i bujshëm për Pol Pogba

Juventusi po lëviz shumë këtë merkato, me bardhezinjtë që pasi kanë siguruar Ramsejn prej kohësh, janë shumë pranë nënshkrimit edhe me Rabio e De Ligt. Gjithsesi, ëndrra e madhe e "Zonjës së Vjetër", është padyshim rikthimi i Pol Pogba.…

Objektivi i madh i “djajve”, gjithçka varet nga… Pogba!

E ardhmja e Pol Pogba është në udhëkryq. Mesfushori francez e ka shprehur hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga “Old Trafford”, por Mançester Junajtid po reziston. Real Madrid dhe Juventusi janë dy klubet e interesuara për Pogba, i…

Pogba fut në telashe Solskjaer, befasohen Reali dhe Juventusi

Pol Pogba është kthyer në një barrë për Mançester Junajtid. Mesfushori francez dëshiron largimin dhe dy janë destinacionet e mundshme: Real Madrid ose Juventus. Kur një lojtar nuk ndihet më mirë dhe insiston për t’u larguar, mirë është…

Rikthim i bujshëm? Juve përgatit ofertën për Pogba

Pol Pogba është dëshira më e madhe në Torino për këtë merkato. Francezi me deklaratën e tij të fundit ka lënë të kuptohet se dëshiron të largohet dhe Juventusi është një nga ekipet që ka muskujt financiarë të marrë kampionin e botës.…

Ofertë faraonike, Mançester Junajtid tundon Pogban!

Pol Pogba është kryefjala e momentit në "Old Trafford", me francezin që para disa ditësh deklaroi se është në kërkim të sfidave të reja, duke nënkuptuar largimin nga Mançester Junajtid. Destinacioni i mundshëm është Reali i Madridit, por…

“Presion” nga Spanja, Juventusi përdor kartën e fundit

Pol Pogba foli gjatë ditës së djeshme për largimin nga Mançester Junajtid dhe Reali me Juventusin janë zyrtarisht në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit kampion bote. Gara do të zgjasë shumë, por Reali është në avantazh. Kështu…

Junajtid apo Real? Pogba e ka vendosur dhe e thotë hapur!

Pol Pogba është përfolur shumë kohët e fundit, me francezin që është lidhur me një kalim të mundshëm te Reali i Madridit. Lidhur me këto zëra nuk ka pasur reagim as nga lojtari dhe as nga klubet respektive, Mançester Junajtid apo Reali.…

Fiksimi për ta rikthyer, Juventus ofron dy lojtarë për Pogba

Juventusi nuk dorëzohet për Pol Pogba. Francezi është objektivi i madh i mesfushës dhe drejtuesit po bëjnë maksimumin për të rikthyer 26-vjeçarin në Torinon bardhezi. Vetë mesfushori dëshiron të largohet nga Mançester Junajtid. Në garë…

Bomba nga Anglia: “Raiola e di se Pogba duhet të largohet”

E ardhmja e Pol Pogba tek Mançester Junajtid sa vjen e duket më e shkurtër. Kampioni i Botës megjithëse ka bërë një sezon mjaft të mirë mund të largohet këtë verë. Mesfushorin nuk e emocionon më ideja e të luajturit me Junajtid. Ai duket se…

Fanellat e reja të Junajtid, i prezantojnë… Pogba e De Gea

Mançester Junajtid ka mbyllur një sezon të dobët dhe duhet të bëhet gati për kampionatin e ardhshëm. Ole Gunar Solskjaer po pret “dhuratat” nga drejtuesit, pasi pa përforcime atëherë dështimi është sërish i sigurt. Gjithsesi, për…

Junajtid në kaos, tifozët çojnë Pogban drejt Madridit!

Mançester Junajtid e mbylli në mënyrën më të keqe një sezon të turpshëm. “Djajtë e Kuq” u mposhtën një ditë më parë ndaj Kardif Sitit, ekip që ka rënë nga kategoria, brenda në shtëpi me shifrat 0-2. Fundi i ndeshjes nuk kaloi pa…

Merkato e Juventusit, CR7 zgjedh “5 fantastikët”

Kristiano Ronaldo dështoi ta sjellë që në vitin e parë kupën me veshë të gjata në Torino dhe synon ta bëjë vitin tjetër. Për ta arritur këtë ai mendon se duhen disa lojtarë që të zbarkojnë në Torino. Njëri mes tyre është portieri i…

Në Madrid kundër Pogbas, transferimi i francezit në udhëkryq

Pol Pogba në muajt e fundit është parë të jetë shumë i lidhur me një kalim te Reali i Madridit. Francezi ka shfaqur dëshirën të punojë me Zidan dhe është i gatshëm të reduktojë edhe pagën e tij. Vetë trajneri ka shprehur pëlqimin e tij për…

Reali në prag revolucioni, bën “shoping” në Amsterdam

Doni Van de Bek kërkohet nga Real Madridi. 22-vjeçari po tregon dita ditës se është një lojtar me të ardhme të ndritur. Aftësi teknike mbresëlënëse, fantazi dhe një marrëdhënie shumë e mirë me golin. Cilësi këto, që e bindin Florentino…