Ndeshja me Ajaksin në prag, Juventusi merr lajmin e madh

0

Juventusi do të luajë ndeshjen e parë ndaj Ajaksit këtë mesjavë, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League.

Në prag të takimit, bardhezinjtë janë në ankth për sa i përket dëmtimeve të shumta që kanë, ku ai që shqetëson më shumë është Kristiano Ronaldo. Gjithsesi, ditën e sotme portugezi duket se ka dhënë shenja të mira dhe tifozët marrin lajmin e madh.

Sulmuesi do të jetë i gatshëm në përballjen e parë me holandezët, pasi ditën e sotme ka bërë stërvitje. Emre Xhan është në dyshim për këtë takim, ndërsa Dagllas Kosta pritet që të jetë pjesë e grupit, por zor se mund të luajë si titullar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.