Mbajti Arsenalin gjallë në “Europa League”, Obamejang komenton shortin

0

Pierr Emerik Obamejang ishte njeri që i shmanu eliminim e turpshëm Arsenalit nga “Europa League”, duke shënuar dy gola dhe duke asistuar një herë. Fitorja 3-0 e “Topçinjve” mbrëmjen e së enjtes kundër Rene mjaftoi për të shmangur eliminim, pas humbjes 3-1 në Francë.

Obamejang u shpall njeriu i takimit dhe sulmuesi tregoi se është në një formë të shkëlqyer këtë sezon. Të premten, u hodh shorti i çerekfinaleve në “Europa League”, ku Arsenali do të përplaset me Napolin. Për këtë sfidë, Obamejang tha fjalën e tij, ku me anë të një postimi në rrjetet e tij sociale, shkroi: “Çfarë shorti! Le të ndeshemi Napoli! Do të shoh dhe dy miqtë e mi, Malkuit dhe Gulam”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.