Browsing Tag

Aubameyang

Obamejang kërcënon Napolin: Ja si i mposhtim edhe në Itali

Sulmuesi kryesor dhe golashënuesi i Arsenalit, Pierr Emerik-Obamejang, luajti 90 minuta në takimin e parë çerekfinal kundër Napolit, por nuk arriti të gjejë rrugën e rrjetës. Në fjalën e tij pas ndeshjes, bomberi nga Gaboni tha se fitorja…

VIDEO | Obamejang show, Arsenali përmbys në 15 minuta!

Arsenali zhgënjeu në takimin në vajtje kundër francezëve të Rene, ku u mund 3 –1. Megjithatë skuadra londineze është kujdesur që të shlyejë gabimin përpara tifozëve të tyre në “Emirates”. “Topçinjve” i janë dashur vetëm 15 minuta për të…

Merr fund magjia Solskjaer, Arsenali e mposht me… De Gean!

Arsenali ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sa i takon luftës për një vend mes katër më të mirave në Angli, pasi mposhti Mançester Junajtid me rezultatin e pastër 2-0 në “Emirates Stadium”. Skuadra londineze ishte dukshme superiore…

Arsenal i falet sulmit, vjen fitorja e pestë radhazi

Arsenali i Unai Emeri duket se nuk po di të ndalet. Fitorja e pestë radhazi në të gjithë kompeticionet dhe e katërta në kampionat. Ditën e sotme kanë triumfuar pastër 2-0, në “Emirates Stadium” përballë Everton dhe e shohin veten në…

Obamejang priti pa fund klubet e mëdhenj, tani shkon në Kinë

Pier-Emerik Obamejang konsiderohet një ndër sulmuesit më të mirë në botë, duke parë mesataren e tij të golave në Dortmund, por pavarësisht nga deklaratat e dashurisë që ka dërguar herë kundrejt Realit, herë Anglisë e herë Milanit, asnjë…

Obamejang provokon sërish: Duhet të largohem, që të rritem

Pier-Emerik Obamejang vazhdon të lëshojë deklarata provokuese ndaj Dortmundit dhe Milanit, dy klubet që këtë verë kanë tentuar të kompletojnë transferimin e tij nga Gjermania në Itali, pa sukses deri tani. Nëse para pak kohësh deklaroi…

Dortmund-Milan, në Kinë transferimi i Obamejangut?

Jonghong Li dhe krahu i tij i djathtë, Han Li, do të jenë në stadium për sfidën e 18 korrikut, atëherë kur mund t’i bëjnë ofertën zyrtare drejtuesve gjermanë: 70 milionë euro mjaftojnë. Prapaskenat Brenda pak ditësh Milani ka…

Të gjithë drejt Kinës, Obamejang merr ofertë monstruoze

Reali, Çelsi, Mançester Junajtid, Milan, Bajern? Jo, me sa duket e ardhmja e Pier-Emerik Obamejangut është Kina, aty ku milionat e derdhur lumë po joshin gjithnjë e më shumë futbollistët e nivelit të lartë, që e ka kuptojnë se një vit në…

“Bomba” e PSG-së, marrëveshje me Obamejang

Një ndër sulmuesit më të kërkuar në tregun botëror, Pier-Emerik Obamejang, është praktikisht një lojtar i PSG-së. Sipas Bild, sulmuesi i Borusias së Dortmundit (119 gola në 188 ndeshje) ka arritur marrëveshjen me klubin francez për një…