Bonuçi merr kritika të ashpra: Nuk na lejohen paraqitje të tilla

0

Leonardo Bonuçi ishte qershi mbi tortë për merkaton verore të Milanit, por edhe qendërmbrojtësi, ashtu si gjithë skuadra, u paraqit shumë dobët dje ndaj Lacios, aq sa mediat italiane e kanë “fundosur”, duke i vendosur notën 4.

Ish-mbrojtësi i Juventusit merr përsipër përgjegjësinë që i takon dhe pas ndeshjes deklaroi: “Nuk dhamë më të mirën tonë, nuk kemi ç’të themi. Duhet kohë për t’u përmirësuar, u futëm në panik në rastin e parë që hasëm vështirësi. Lacio është një skuadër e bashkuar, ne ende jo, por pak mungon që të bëhemi edhe ne skuadër dhe të evitojmë humbje të tilla.

“Duhet të rritemi, jemi një skuadër e re, është detyra ime dhe e më të moshuarve që të tregojnë rrugën për të mbetur gjithnjë skuadër dhe për të mos lejuar paraqitje të tilla, figura të shëmtuara si kjo. Skuadra është e dëshpëruar, natyrisht, por duhet të përveshim mëngët dhe të mendojmë për të enjten. Askush nuk të dhuron gjë, duhet më shumë uri në fushë”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image