Barcelona blen më në fund, por nuk është Kutinjo

0

Dembele, Kutinjo? Jo, asnjëri prej tyre, të paktën për momentin. Barcelona ka zyrtarizuar sot blerjen e parë që pas shitjes së Nejmarit, duke blerë mesfushorin Paulinjo për 40 milionë euro.

Braziliani, prej vitit 2015 te Guangzhu Evergrande në Kinë, ka qenë një objektiv i Barcelonës gjithë verën dhe tashmë klubi katalan ka kompletuar transferimin, ndoshta duke nuhatur rrezikun e mbetjes pa mesfushor, pasi Liverpuli është gati për betejë, kundër shitjes së Kutinjos.

Paulinjo, 29 vjeç, ka luajtur për një sezon e gjysmë në Angli, te Totenhemi, ndërsa më parë ka luajtur për shumë vite te Korintiansi dhe është pjesëtar i rregullt i kombëtares braziliane.  Një biznes i shkëlqyer për Gunagzhunë, që e bleu për rreth 13 milionë euro, ndërsa befason Barcelona, sepse realisht Paulinjo nuk duket profili i futbollistit që ka nevojë Barça, aq më shumë që nuk është një talent që garanton edhe 10 vite karrierë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image