Barcelona blen më në fund, por nuk është Kutinjo

Dembele, Kutinjo? Jo, asnjëri prej tyre, të paktën për momentin. Barcelona ka zyrtarizuar sot blerjen e parë që pas shitjes së Nejmarit, duke blerë mesfushorin Paulinjo për 40 milionë euro.

Braziliani, prej vitit 2015 te Guangzhu Evergrande në Kinë, ka qenë një objektiv i Barcelonës gjithë verën dhe tashmë klubi katalan ka kompletuar transferimin, ndoshta duke nuhatur rrezikun e mbetjes pa mesfushor, pasi Liverpuli është gati për betejë, kundër shitjes së Kutinjos.

Paulinjo, 29 vjeç, ka luajtur për një sezon e gjysmë në Angli, te Totenhemi, ndërsa më parë ka luajtur për shumë vite te Korintiansi dhe është pjesëtar i rregullt i kombëtares braziliane.  Një biznes i shkëlqyer për Gunagzhunë, që e bleu për rreth 13 milionë euro, ndërsa befason Barcelona, sepse realisht Paulinjo nuk duket profili i futbollistit që ka nevojë Barça, aq më shumë që nuk është një talent që garanton edhe 10 vite karrierë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online