Browsing Tag

Xhevahir Sukaj

Një foto intriguese, Idrizi bind dyshen e sulmit?

Flamurtari ka pasur probleme të shumta, por kjo nuk i pengon vlonjatët të mendojnë për sezonin e ri futbollistik. Julian Ahmataj pritet të jetë trajneri, ndërkohë që interes të madh ka për lojtarët që do të veshin fanellën kuqezi sezonin e…

Zyrtare, Xhevahir Sukaj “shpëtimi” i Flamurtarit

Flamurtari ka bërë lëvizjen e dytë në hyrje. Pasi mori nga Luftëtari Lejdi Liçajn, tanimë me vlonjatët ka nënshkruar edhe sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj. Futbollisti i njohur në verë zgjodhi të kalonte te Laçi, por me kurbinasit e mbylli…

Xhevahir Sukaj objektiv për sulmin, nisin bisedimet

Largimi i Tomislav Bushiç drejt Teutës së Shkëmbit ka lënë një gropë në repartin ofensiv të Flamurtarit, por drejtuesit kanë vepruar shpejt dhe janë në bisedime për afrimin e një sulmuesi me emër në vendin tonë. Xhevahir Sukaj është…

Superiorja: pesë sulmues të larguar, kush e ka radhën?

Ndoshta është çudi, por gati të gjitha skuadrat ne Superiores nisin që të mendojnë që në tetor për merkaton e janarit. Edhe pse gjatë verës koha është më e madhe për të gjetur lojtarët që i nevojiten trajnerit, llogaritë siç duket bëhen jo…

Ka një çështje “Sukaj”, shkak u bë… derbi

Laçi nuk ka humbur asnjë ndeshje deri më tani në kampionat, ndërkohë që regjistron tre fitore e katër barazime. Bardhezinjtë kërkojnë të jenë sërish pjesëmarrës në kupat e Europës dhe deri më tani ecuria është e mirë. Por së fundmi ka…

Aktivë deri në mesnatë, Laçi zyrtarizon dy super-blerje

Barazim në fushën e Skënderbeut, asnjë humbje në tre javët e para, 300 mijë euro për arkat e klubit nga shitja e Uzunit te Lokomotiva, por edhe dy super-blerje. Laçi ishte ndër ekipet më aktive të orëve të fundit të merkatos së verës.…

Dhurata e Laskës për Mërgjyshin, një goleador

Laçi bën edhe një goditje të fundit në merkato. Xhevahir Sukaj kishte biseduar edhe gjatë kupave të Europës me kurbinasit, por tani në fund të afatit të transferimit ka ardhur marrëveshja mes palëve. Shkodrani kishte një ofertë nga Malta,…

Mbrojtje, mesfushë, sulm: tre emra për Superioren

Klubet e Superiores ende nuk e kanë mbyllur merkaton dhe një pjesë e tyre po kërkojnë ndoshta afrimin e fundit. Vllaznia, që këtë sezon do të luajë në Kategorinë e Parë, nuk do të ketë në përbërjen e saj disa lojtarë të spikatur. Njëri…