Browsing Tag

Sinan Idrizi

Një foto intriguese, Idrizi bind dyshen e sulmit?

Flamurtari ka pasur probleme të shumta, por kjo nuk i pengon vlonjatët të mendojnë për sezonin e ri futbollistik. Julian Ahmataj pritet të jetë trajneri, ndërkohë që interes të madh ka për lojtarët që do të veshin fanellën kuqezi sezonin e…

Daja: Ne flasim me pikë! Licencimi? Çështje për drejtuesit

Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku ka diskutuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Teutës. I pyetur nga paneli i emisionit në lidhje me mundësinë e licencimit të klubit vlonjat, Daja…

Batha: Po na plaste zemra. Pagat? Pyesni presidentin

Mesfushori i Flamurtarit, Idriz Batha, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të sfidës ndaj Tiranës. Futbollisti i skuadrës vlonjate u shpreh i kënaqur me fitoren e sotme, ndërsa shpjegoi dhe arsyen e formës…

Idrizi e thotë troç: Ky Flamurtar, dështimi im!

Sinan Idrizi nuk shmanget. Administratori i Flamurtarit prej muajsh i ka dërguar Këshillit Bashkiak një shkresë dhe kërkon një përgjigje në lidhje me borxhet e prapambetura që ai dhe kompanitë turke kanë shlyer, por ende asnjë lëvizje. Para…

Bojkot dhe shumë dyshime për të ardhmen, Idrizi i lodhur

Situata te Flamurtari nuk është aspak e mirë. Bashkia e Vlorës e ka hequr barrën nga vetja dhe deri në fund të sezonit mund t’i gëzohet milionave të hedhura nga kompanitë turke, por për të ardhmen duhet të mendojë zgjidhje tjetër. Vjet…

Zyrtare, Xhevahir Sukaj “shpëtimi” i Flamurtarit

Flamurtari ka bërë lëvizjen e dytë në hyrje. Pasi mori nga Luftëtari Lejdi Liçajn, tanimë me vlonjatët ka nënshkruar edhe sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj. Futbollisti i njohur në verë zgjodhi të kalonte te Laçi, por me kurbinasit e mbylli…

Danilo Alvesh bëhet çështje, Sinan Idrizi “kërcënon”

Danilo Alvesh është sërish çështje në Vlorë. Sulmuesi brazilian nuk ka ndërmend të kthehet në Shqipëri pa u paguar. Nuk ndodh për herë të parë diçka e tillë, por tanimë administratori Sinan Idrizi nuk ka duruar më. “I kemi dërguar letër…

Idrizi: Gjykimi? Nuk është burrëri nëse…

Administratori i Flamurtarit është i kënaqur me paraqitjet e kuqezinjve, ndërkohë komenton edhe arbitrimin. “Penalltitë kundër? E çuditshme!” Elton Nika Flamurtari ka marrë vetëm një pikë në transfertën e luajtur në Shkodër, një…