UEFA ndryshon formulë, të premten short jo vetëm për çerekfinalet

0

Të premten më datë 15 mars, UEFA do të organizojë si çdo vit shortin e goglave për fazën çerekfinale të Champions League. Megjithatë, këtë vit do të kemi një ndryshim shumë rrënjësor.

Në të gjitha edicionet e shkuara UEFA ka zhvilluar shorte për fazën çerekfinale dhe më pas atë gjysmëfinale, por kësaj radhe formula e shortit ka ndryshuar krejtësisht.

Këtë të premte në Nion të Zvicrës nuk do të përcaktohen vetëm përballjet e çerekfinale, por edhe gjysmëfinalet. E shpjeguar ndryshe, çdo ekip i fazës çerekfinale do të mësojë të nesërmen jo vetëm kundërshtarin në çerekfinale, por edhe me fituesin e cilit çift do të ndeshet në gjysmëfinale nëse ia dalin të kalojnë në këtë fazë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.