Browsing Tag

Nicolas Pepe

“Pepe te Arsenali? Do ta dominojë Premier Ligën!”

Arsenal është duke kompletuar lëvizjen më të bujshme të verës në Premier Ligë. Londinezët janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Lilen për blerjen e Nikolas Pepe. Në arkat e francezëve do të shkojnë afërsisht 90 milionë euro, çka…

Lila pranon ofertën, Pepe drejt Premier Ligës

Nikolas Pepe është emri që po dikton merkaton e ditëve të fundit. 24-vjeçari është një nga xhevahirët e pasistemuar të merkatos dhe shume klube po vrapojnë drejt tij. Arsenal, Napoli, Liverpul dhe Inter kanë treguar interes konkret drejt…

Dëshira dhe kushti i vetëm, agjenti i Pepe flet troç

Nikolas Pepe është ndër më të kërkuarit në merkato. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë shkëlqeu sezonin e kaluar me Lilën, duke numëruar 22 gola të shënuar dhe 11 asiste të dhuruara për shokët e tij. 23-vjeçari bën mirë të gjitha pozicionet…

Të gjithë presin Hames, Napoli përgatit goditjen e bujshme

Ndërkohë që tifozët po presin Hames Rodrigez, Napoli po kërkon një sulmues. Spanjolli Rodrigo refuzoi nënkampionët e Italisë, ndërsa Mauro Ikardi po pret Juventusin. Oferta e De Laurentis është tunduese, por argjentinasi synon transferimin…

Çmenden Interi e Atletiko, 90 milionë euro për afrikanin!

Atletiko Madrid thuajse e ka siguruar blerjen e parë për këtë merkato, me Zhoao Feliks që do të shndërrohet në transferimin më të shtrenjtë të historisë së klubit. Gjithsesi, "Los Colchoneros" duket se nuk kanë ndërmend të ndalen me kaq,…

Liverpul apo Bajern Mynih? Afrikani merr vendimin final

Nikolas Pepe është një ndër sulmuesit më të kërkuar në merkato. Lojtari nga Bregu i Fildishtë pëlqehet shumë nga Bajern Mynih dhe Liverpul. Bavarezët e ndjekin prej kohësh dhe kanë nisur negociatat me të, ndërsa Jurgen Klop synon ta…

Liverpul nis merkaton, ofertë faraonike për yllin afrikan

Liverpuli e ka përfunduar festën e titullit dhe tani po mendon për sezonin e ri. Është periudha e nxehtë e merkatos dhe “The Reds” nuk kanë ndërmend të qëndrojnë në vend. Klop dëshiron më shumë opsionë në sulm për të mos u profilizuar vetëm…

E kërkon e gjithë Europa, agjenti i Pepes zbulon të ardhmen

Nikolas Pepe është një ndër emrat më të përfolur në prag të merkatos së verës, me mesfushorin e avancuar që ka mahnitur këtë sezon me fanellën e Lilës në Ligue 1. Një sërë klubesh janë vënë në ndjekje të tij, me francezët që kërkojnë së…

Bajerni hap thesin, 80 milionë euro për yllin e Ligue 1

Bajerni i Mynihut po zhvillon një ndër sezonet më pak të suksesshëm të viteve të fundit, teksa është eleminuar në Champions League që në fazën e 1/8-ave, ndërsa në Bundesligë ndan kreun me Dortmundin me pikë të barabarta. Në klubin…

Riberi drejt Australisë, Bajerni gjen pasuesin në Francë

Frank Riberi kreu një ndeshje fantastike ndaj Volfsburgut, ku edhe pse u fut si rezervë asistoi tri herë për shokët e tij. Gjithsesi, në më pak se një muaj francezi do të mbushë 36 vjeç dhe është bërë  e qartë që ai nuk është më në planet e…

VIDEO | Ylli i ri i Lilës, goli i fundit është një perlë

Nikolas Pepe është një emër që disa prej mund ta kenë dëgjuar gjatë javëvë të fundit. Sulmuesi anësor i skuadrës së Lilës po zhvillon një sezon fantastik me 16 gola të shënuar dhe tetë asiste në 23 takime. Të tilla paraqitje natyrshëm që…