Leksioni biznesi nga Bajerni, “BMW” ka gati çekun prej 800 milionë eurosh

0

Bajerni i Mynihut është shumë pranë zyrtarizimit të një marrëveshjeje sponsorizimi me kompaninë e njohur automobilistike “BMW”. Marka e njohur gjermane është e gatshme të paguajë 80 milionë euro në sezon në këmbim të të qenit sponsor gjeneral i “gjigantit” të Bundesligës.

Kontrata e bashkëpunimit pritet të hyjë në fuqi në fillim të vitit 2020 dhe është e vlefshme për 10 sezone, pra në total Bajerni do të përfitojë 800 milionë euro nga kompania automobilistike.

“BMW” do të zëvendësojë rivalin “Audi”. Ndër të tjera palët po negociojnë dhe për një shitjet e aksioneve të “Audi”, që aktualisht zotëron 11% të aksioneve të klubit, po aq sa “Adidas” dhe “Allianz”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.