Browsing Tag

Libertadores

“Turp botëror”, në Argjentinë të gjithë fajtorë

Superclasico duhej të ishte një reklamë për futbollin argjentinas dhe atë amerikano-jugor, por edhe frika ishte e madhe se dueli me i egër i kontinentit do të degjeneronte në dhunë. Ashtu ndodhi, sepse tifozët e Riverit sulmuan autobusin…

Copa Libertadores: River mahnit, Kolo Kolo befason në Brazil

River Plejti ka siguruar kualifikimin për në çerekfinalet e Copa Libertadores, me një fitore impresionuese kundër Rasingut, në një derbi argjentinas që përfundoi 3-0 dhe pati 3 kartonë të kuq, prej të cilëve dy për miqtë. Pas barazimit…

“Far West” në Brazil, Santos eliminohet mes dhunës

Santos është eliminuar në 1/8-at e finaleve të Kupës Libertadores, pas barazimit 0-0 në ndeshjen e kthimit luajtur sot, kundër Independiente-s, që do të ndeshet me River Plejt ose Racing në çerekfinale. Në fakt, ndeshja nuk u mbyll…