Browsing Tag

Portugalia

Dëmtimi me kombëtaren, Ronaldo qetëson Juventusin  

Ditën e djeshme te Juventusi janë shqetësuar, kur pranë që Kristiano Ronaldo pas gati gjysmë ore lojë u detyrua të linte fushën e blertë në ndeshjen Portugali-Serbi. Sulmuesi ndjeu një shqetësim në pjesën e prapme të kofshës dhe kërkoi…

Pepe “zbërthen” Italinë: Janë të fortë, por…

Portugalia pret nesër Italinë në Nations League. Para këtij takimi portugezët zhvilluan një ndeshje miqësore me Kroacinë dhe barazuan me rezultatin 1-1. Skuadra e Mançinit ndryshon nga nënkampionët e botës dhe këtë e pranoi edhe…

Kristiano Ronaldo “out”, gëzon Kroacia dhe… Italia

Portugalia luan dy ndeshje brenda më 6 dhe 10 shtator. Kroacia dhe Italia janë rivalët në Nations League dhe të dyja këto takime zhvillohen prej orës 20:45. Trajneri Fernando Santos ka përcaktuar listën e lojtarëve që do të ketë në…