Browsing Tag

Mustafi

VIDEO | “Mustafi, lërë mbrojtjen! Kalo sulmues”

Shkodran Mustafi luan prej 3 sezonesh te skuadra e Arsenalit dhe mbrojtësi me origjinë shqiptare shpeshherë është kritikuar, për shkak të gabimeve që ka bërë në prapavijë. Kampioni i Botës me Gjermaninë në vitin 2014 u transferua te…

Gallatë pa limit, video e Mustafit bëhet hit në internet

Shkodran Mustafi nuk shquhet për aftësitë e tij teknike. Mbrojtësi i Arsenalit ka fituar një popullaritet te tifozët e “topçinjve”, por jo gjithmonë për mirë. Një fans i lojtarit ka krijuar një video ku ka përmbledhur pothuajse çdo gafë…

Paguan 40 milionë euro për të, Arsenali largon shqiptarin

Skuadra e Arsenalit është futur në revolucion total që nga ardhja në krye të pankinës së trajnerit spanjoll, Unai Emeri. Ky i fundit synon të marrë në skuadër lojtarët e tij, duke larguar disa nga futbollistët që janë aktualisht te…

“Mallkimi” i dëmtimeve te Arsenali prek edhe shqiptarët

Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka janë dy shqiptarët që luajnë për skuadrën e Arsenalit në Premier Ligë. Dihet tashmë se “Topçinjtë” janë një prej skuadrave që vuajnë me shumë nga dëmtimet dhe as Xhaka e Mustafi nuk i kanë shpëtuar.…

Formacioni i javës në Angli, surpriza është një shqiptar

Kampionati anglez konsiderohet si më i forti ndër 5 ligat elitare në Europë. Sigurisht që për të qenë pjesë e 11 më të mirëve duhet që të shkëlqesh në një ndeshje. Ajo që bie në sy është se në 11-shen e përzgjedhur nga “Sky Sports” rezulton…

Mustafi përkrah Ozil: Vendimi i tij, duhet respektuar

Shkodran Mustafi e pranon se Gjermania do ta ndjejë mungesën e Mesut Ozilin, por e respekton vendimin e shokut të tij tek Arsenali. I kritikuar para Kupës së Botës për shkak të një takimi me presidentin turk Erdogan, Ozil ishte në…

“Topçinjtë”, të gatshëm të shesin Mustafin

Arsenali duket se ka vendosur t’i japë duart mbrojtësit të kombëtares gjermane Shkodran Mustafi vetëm 12 muaj pasi e afroi nga Valencia për 35 milionë sterlina. “Topçinjtë” janë të hapur për bisedime me Interin, Juventusin apo çdo klub…