VIDEO | Moviola e javës, a janë normale këto dy penallti?

1

Katër takimet e luajtura në Superiore patën gola dhe futboll të bukur, si dhe disa raste të dyshimta. Në takimin mes Kukësit dhe Skënderbeut, të zhvilluar në Kamzë, ndeshja u zhbllokua shumë shpejt. Që në minutën e tretë Skënderbeut iu akordua një penallti, që ishte shumë e dyshimtë.

Abazi krosoi bukur nga e djathta dhe Krasniqi fluturoi për të mbërritur tek ai top, por pa sukses. Pas një rrëmuje në zonë, gjyqtari akordoi penallti në favor të skuadrës korçare. Futbollistët e Kukësit, asnjë protestë, dhe Muzaka shënon nga pika e bardhë.

Edhe në takimin mes Teutës dhe Partizanit në “Niko Dovana”, pati një penallti të dyshimtë. Bushiç fiton duelin ajror me mbrojtjen e Partizanit dhe topi shkon në këmbët e Vajushit brenda zonës. Ky i fundit gjuan jashtë, duke pasur dhe shqetësimin e mbrojtësit Ferati. Gjyqtari akordon penallti dhe Kallaku shënon golin e dytë për Teutën.

You might also like
1 Comment
  1. KLOSS says

    –KETE HERE VERTET SKENDERBEU FITOI ME SUPERMERITE.-EDHE 11 METERSHI I AKORDUAR– SUPER I SAKTE– PASI– NE MOMENTIN E KROSIMIT– KUR –KRASNIQI –TENTOI TE –GODISTE– ME –KOKE– TOPIN DREJT PORTES KUKSJANE -U SHTY FURISHEM NGA MBROJTSIT KUKSJANE -NGA –PASSHPINE– DHE GJYQTARI– ME TE –DREJTE— E AKORDOI ATE 11 METERSH NE FAVOR TE SKENDERBEUT-(E QARTE -KJO-PASI TOPI ME DEVIJIMIN E TIJ (KRASNIQIT)DO TE PERFUNDONTE 100% NE RRJETEN KUKSJANE-..MEGJITHSE KA NJE NDRYSHIM— SUPER -POZITIV– TEK –SULMI –I SKENDERBEUT– NGA LOJRAT E MEPARSHME -PASI LOJTARET KONKRETIZOJNE ME GJAKFTOHTESI DHE SAKTESI MILIMETRIKE-GJUAJTJET FINALE-(GOLA TE MREKULLUESHEM-NOTAT SUPER 10- YJESH PER SHENUESIT)–DUHET TE JEMI SHUME HERE ME TE KUJDESSHEM NE– MBROJTJE– PASI NE MOMENTET KUR TOPI KROSOHET NE ZONEN TONE TE GJITHE MBROJTSIT VRAPOJNE PAS TIJ (TOPIT) DUKE LENE TE LIRE KUNDERSHTARET QE RREZIKOJNE PA SHUME PROBLEM ME PAS PORTEN TONE-URIME SKENDERBEUT PER KETE FITORE MAGJIKE 0-3-..

Leave A Reply

Your email address will not be published.