VIDEO | “Bac u krye”, Curry-Green magjistarët e Warriors  

Golden State Warriors janë një hap larg finales së madhe, pasi kanë fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve të Konferencës së Perëndimit. Kampionët në fuqi mposhtën sërish me përmbysje Portland Trail Blazers me shifrat 99-110. Vendasit e nisën më mirë, teksa në gjysmën e parë të takimit shënuan 13 pikë më shumë. Warriors ishin shumë lart në periodën e tretë dhe e kthyen ndeshjen në favor, për ta përmbyllur të gjithë sfidën me sukses.

Stephen Curry është lideri në mungesë të Kevin Durant. Plot 36 pikë të shënuar nga ylli i kampionëve, i cili duhet thënë se ka pasur një mbështetje të madhe nga Klay Thompson (19 pikë, 5 asiste, 5 rebound) dhe Draymond Green. Ky i fundit regjistroi “triple-double” me këto shifra: 20 pikë, 12 asiste, 13 topa të rikuperuar në tabelë.

NBA PLAY-OFF | FINALJA E KONFERENCËS SË PERËNDIMIT
Portland Trail Blazers- Golden State Warriors 99-110 (0-3)
(29-27, 37-26; 13-29; 20-28)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online