Browsing Tag

Ingolshtad

Mavraj drejt ndarjes nga Ingolshtadi, ja destinacioni i ri

Mërgim Mavraj u afrua tek Ingolshtad gjatë merkatos së janarit si një ndër përforcimet e shumta që klubi bavarez kreu për të siguruar qëndrimin në Bundesligën e dytë. Fatkeqësisht objektivi nuk u arrit pasi Ingolshtad u eliminua në ndeshjen…

Dëmtim serioz, Mavraj shqetëson Ingolshtadin dhe kombëtaren

Mërgim Mavraj ka probleme. Qendëmbrojtësi i kombëtares, i graduar edhe kapiten së fundmi, nuk ishte në fushë në takimin që Ingolshtadi fitoi me Duisburgun dhe do të vijojë të mungojë. Shkak është bërë një dëmtim i pësuar. Konkretisht ai ka…

Humbja e fundit fatale, Mavraj mbetet pa trajner

Humbja e fundit në shtëpi ishte fatale për Ingolshtadin. Ekipi ku aktivizohet Mërgim Mavraj u mposht nga Sandhauzeni me rezultatin 1-2, në një ndeshje direkte për mbijetesën. Ekipi gjerman renditet i fundit në Bundesliga 2 me 19 pikë dhe…