VIDEO | Kejlor Navas shpërblen besimin, pritje fantastike ndaj Getafes

Tema më e nxehtë e disa javëve më parë te Reali, ishte padyshim çështja e portierit. Zinedin Zidan kishte deklaruar më parë se vetëm një mes Kejlor Navas e Tibo Kurtua do vazhdonte të ishte në Madrid dhe vendimi erdhi disa ditë më parë.

Sipas mediave, trajneri francez kishte vendosur se portieri kosta rikan do të mbronte katërkëndëshin, ndërsa belgu do t’i duhej të bënte gati valixhet. Një natë më parë në ndeshjen ndaj Getafes, që përfundoi 0-0, Kejlor Navas e shpërbleu besimin që trajneri i dha.

Në minutën e 73-të, 32-vjeçari realizon dy pritje njëra pas tjetrës, që mbajnë të paprekur portën e “Los Blancos”. Më poshtë janë pamjet, që besoj nuk kanë nevojë për koment të tepërt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online