Browsing Tag

getafe

Reali kënaqet me pak, Madridi ende me 3 ekipe në Champions

Getafe vazhdon të habitë dhe mbetet e katërta në renditje, pas barazimit 0-0 regjistruar sot ndaj Real Madridit, në një derbi që nuk ka qenë kurrë kaq i ekuilibruar dhe me dy ekipet kaq pranë në renditje. Reali, Atletiko e Getafe, për…

VIDEO | Atletiko nuk i shqitet Barçës, Saul rigjen golin

Djemve të Diego Simeones i ka mjaftuar pjesa e parë për të siguruar fitoren kundër Getafes në shtëpi. I zakonshmi Grizman dhe Saul ishin autorët e fitores së radhës dhe diferenca me Barçën kryesuese (udhëton nesër drejt Zhironës) është…

VIDEO | Bilbao në krizë, vetëm “X” me Getafen

Athletik Bilbao po përjeton një krizë të thellë, pasi prej 12 ndeshjesh në La Liga nuk di të fitojë. Këtë herë është ndalur 1-1 në shtëpi me Getafen dhe është në rrezik për të rënë një kategori më poshtë. Një takim i kontrolluar më së…

Barcelonën e shpëton… Paulinjo!

E çuditshme: këtë verë pas shitjes së Nejmarit tifozët e Barcelonës u ndien të nëpërkëmbur dhe të tallur, kur Barcelona shpenzoi miliona me shumicë për mesfushorin brazilian Paulinjo, i ardhur nga Kina. Sot në Getafe pikërisht braziliani…