Belgët shtojnë konkurrencën për Gurin, marrin ish-sulmuesin e QPR

Sindrit Guri e filloi në mënyrë perfekte sezonin e ri, teksa realizoi një dopietë në fitoren…

Guri i motivuar pas dopietës: Ky trajner ka besim tek unë

Sindrit Guri ishte autori i një dopiete në ndeshjen e mbrëmshme ku Ostende mundi 3 –…

Ianis Haxhi zgjedh Belgjikën, i ati përfiton 10 milionë euro

E ardhmja e talentit Ianis Haxhi do të jetë në Belgjikë. Djali i legjendës rumune Giorge…

Befason Nasri, firmos për “gjigantin” belg

Samir Nasri ka vendosur ta vazhdojë karrierën e tij në Belgjikë. Futbollisti francez është prezantuar te…

VIDEO | Italia bind përballë Belgjikës, pret në ankth Rumaninë

Italia ka marrë një fitore 1-3 përballë Belgjikës, por nuk i ka bërë shumë punë sa…

VIDEO | Italia i falet Barelës, Spanja shtyp Poloninë!

Italia po luan një sfidë shumë të rëndësishme përballë Belgjikës. 21-vjeçarët “Axurrë” duhet ta fitojnë me…

Tare nuk i ndahet kampionatit të preferuar, një makineri golash drejt Lacios

Një ndër kampionatet e fundit të Igli Tares është ai i belg. Drejtori Sportiv i Lacios…

Trukuan ndeshje, klubi i njohur belg e pëson keq

Klubi belg Mechelen ka kaluar nga parajsa ne ferr në harkun e pak ditëve. Rikthimi në…

Trajner i ri për Gurin, Ostende i beson një eksperti norvegjez

Klubi i Ostendes,  pjesë e secilit është sulmuesi shqiptar Sindrit Guri, ka njoftuar trajnerin që do…

Vetëofrohet Henri, në garë për ish-ekipin e Hasit

Tieri Henri gjendet pa punë që nga janari, periudhë kur u shkarkua nga stoli i Monakos.…

VIDEO | Lëvizje “alla-Zidan”, Vojvoda tregon klasin e tij në Belgjikë

Mërgim Vojvoda mbetet një lojtar kyç te skuadra e Roial Eksel Muskron. Mbrojtësi i pëfaqësueses së…

Goditi kundërshtarin dhe arbitrin, çfarë dënimi në Belgjikë!

Dhuna në futboll është diçka që ndonjëherë bëhet e pashmangshme, të paktën në divizionet e ulëta.…

VIDEO | Bardhi nderon Maqedoninë e Veriut, Belgjika njeh vetëm fitore

Belgjika e ka pasur të lehtë të marrë tri pikët në transfertën qipriote. Eden Hazard dhe…

VIDEO Asist dhe tension, Guri i bën të gjitha në Belgjikë

Sidrit Guri vazhdon të luajë rregullisht për skuadrën e Ostendes në Belgjikë, por goli po mungon…

Vetëm nga një pikë për Grezdën e Rashicën, Guri feston nga stoli

Eros Grezda luajti për 84 minuta në transfertën e Rejnxhërs ndaj Hibernian. Ndeshja u mbyll me…

Kura Kuman po jep efekt, Holanda vijon ringjalljen edhe në Belgjikë

Ringjallja e Holandës ka vazhduar edhe sot, me Tulipanët që kanë marrë një barazim 1-1 në…

Enigma Abazaj, sulmuesi nuk grumbullohet as në takimin e kupës

Transferimi i Kristal Abazajt tek Anderlehti ishte një hap shumë i rëndësishëm për karrierën e ish-sulmuesit…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online