Browsing Tag

Zvicra

VIDEO | Zvicra e nis mbarë, triumfon pastër në Gjeorgji

Kombëtarja e Zvicrës e ka nisur me këmbën e mbarë rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020. Helvetët kanë triumfuar në transfertë ndaj Gjeorgjisë, pastër me shifrat 0-2, duke e zgjidhur ndeshjen në pjesën e dytë. Fillimisht, ishte…

Xhaka: Botërori Zvicrës mori fund pas ndeshjes me Serbinë

Granit Xhaka është rikthyer të flasë për ecurinë dhe ngjarjet që shoqëruan Botërorin e përfaqësueses zvicerani. Në një intervistë për “Aargauer Zeitung”, mesfushori ka dhënë disa deklarata mjaft të forta në lidhje me debatin e madh që u hap…

Shaqiri me dedikim të veçantë: Goli im, për malësorët!

Zvicra nuk u përmbajt në ndeshjen përballë Islandës duke fituar me rezultat tenistik 6-0. Helvetët morën tre pikët e para në Nations League, ndërsa Xherdan Shaqiri shënoi golin e tretë të ndeshjes. Sulmuesi i Liverpulit ka folur mbas…