Browsing Tag

Ylli Shameti

E ardhmja dhe Debreceni, Ylli Shameti besimplotë

Ylli Shameti u penalizua sezonin e shkuar nga dëmtimet, ndërkohë që e mbyll kampionatin para kohe. Tashmë është rikuperuar dhe është në luftë me kohën për të kapur formën e duhur para sfidës me Debrecenin, që zhvillohet më 11 korrik.…

Befasia e radhës nga Kukësi, largohet një tjetër legjendë

Rraman Hallaçi nuk është i vetmi që e mbyll me Kukësin, pasi mësohet se ka edhe një lëvizje tjetër që mbetet vetëm të bëhet zyrtare. Ylli Shameti është ai që nuk do të jetë pjesë e Kukësit në vazhdim. Burime të SportEkspres.com bëjnë me…

Shameti në luftë me kohën, Rroca shqetësimi tjetër

Kukësi këtë sezon është prekur shumë nga dëmtimet dhe një prej lojtarëve që shqetëson prej disa javësh është mbrojtësi Ylli Shameti, i cili edhe mban shiritin e kapitenit te skuadra verilindore. Gjirokastriti ka pasur një problem në gju që…

Limaj gati për Gjokën, sytë nga kapiteni Shameti

Kukësi përballet me Tiranën të shtunën dhe për trajnerin Ernest Gjoka rikthehet i gatshëm mesfushori Veseli Limaj. Autori i golit të fitores me Laçin mungoi ndaj Flamurtarit për shkak kartonësh, por tanimë e ka shlyer pezullimin. Kështu…

Sytë nga Shameti, Gjoka e ka finale që në debutim

Kukësi ndryshoi trajneri një ditë më parë. Humbja me Kastriotin u cilësua si përgjegjësi e trajnerit Ramadan Ndreu dhe vendin e tij tashmë e ka zënë Ernest Gjoka, me të cilin verilindorët kanë fituar titullin e parë dhe të vetmin në…

Shameti i qartë: Kukësi nuk dorëzohet, kudo për fitore!

Kukësi do të ketë një sfidë delikate pasditen e sotme, ku do të luajë në transfertë ndaj Kastriotit. Pozicionet e të dyja skuadrave në renditje janë ekstreme, pasi kuksianët synojnë ende titullin kampion dhe Europën, ndërsa krutanët besojnë…

Tre të pezulluar, Cungu e Shkëmbi bëjnë llogaritë që sot

Teuta-Kukësi sjell pasoja për të dyja ekipet në sfidat e javës së ardhshme. Kartonët penalizojnë trajnerët Armando Cungu dhe Bledi Shkëmbi. Shkodrani do të ketë më shumë mungesa në skuadër dhe të dy në qendër të prapavijës. Kapiteni Ylli…

Rikthime “big” te Kukësi, Rexhinaldo ka një fiksim

Rexhinaldo rikthehet në Gjirokastër, këtë herë si kundërshtar. Nuk është hera e parë, pasi vjet ishte pjesë e Laçit dhe madje u shënoi bluzinjve. Tani është pjesë e Kukësi dhe për “RTSH Sport” ai ka folur për ndeshjen e së shtunës ndaj…

Alarmi i Shametit: Kështu nuk fitohet titulli, ne fajtorët!

Kukësi nuk ia ka dalë të fitojë me rivalët për titull, madje dy takimet e fundit me Skënderbeun dhe Partizanin i kanë humbur. Kapiteni Ylli Shameti, pas ndeshjen me të kuqtë, është shprehur se duhen marrë përgjegjësitë për dy disfatat e…

Shameti: Do na mungojë Musolli, Kamza problematike

Ylli Shameti do të jetë gati për Kukësin. Kapiteni ia ka dalë të rikuperohet dhe sot ka dalë para mediave. Nuk mund të mos fliste fillimisht për Besar Musollin, i cili të paktën për gjashtë muaj do t’i mungojë verilindorëve. "Në radhë të…

Cungu buzëqesh, dy rikthime të rëndësishme

Kukësi mori tre pikë me vlera ndaj Teutës në transfertë, madje e bëri diçka të tillë duke pasur mungesa të rëndësishme në formacionin. Kapiteni Ylli Shameti, por edhe mbrojtësi Rrumbullaku nuk u aktivizuan në Durrës. Të dy për shkak…