VIDEO | Super Vedat Muriqi, Gallatasaraji “preja” e radhës!

0

Vedat Muriqi po bën një sezon super në Turqi dhe sot i ka shënuar Gallatasarit. Sulmuesi, i cili në Superiore është aktivizuar me Besën dhe Teutën, po shkëlqen me fanellën e Rizespor dhe goli i realizuar sot ishte mjaft i bukur.

Muriqi me një lëvizje të bukur u fut në zonë dhe arriti të shënonte golin e 15-të për këtë sezon, ndaj Gallatasarajit që u përfol si opsion për t’u transferuar në merkaton e janarit. Shifrat për futbollistin nga Prizreni janë super, pasi ka arritur edhe të asistojë shtatë herë për shokët e skuadrës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.