Browsing Tag

Useini

I larguari Useini, fjalë zemre për Flamurtarin

Muhamed Useini zyrtarisht e ka mbyllur me Flamurtarin. Mesfushori priti që klubi ta shlyente financiarisht, por diçka e tillë nuk ndodhi. Nisur nga kjo ai zgjodhi ta ndërpriste bashkëpunimin me vlonjatët. Useini ka përcjellë një mesazh…

Daja u gëzohet rikthimeve, Kamza pengesa e radhës

Flamurtari ia doli të mposhtë Laçin me rezultatin 1-0, ndërkohë që për trajnerin Ilir Daja nuk ishin të gatshëm dy prej titullarëve të kësaj skuadre: Idriz Batha dhe Muhamet Useini. Mesfushorët kishin plotësuar numrin e kartonëve të verdhë…

Nga Useini tek Torasa, Daja duhet të shohë situatën

Flamurtari është një nga skuadrat ku nuk ka aq shumë presion sa në skuadrat e tjera. Garancia për financat ka ardhur nga administratori Sinan Idrizi, i cili prej disa vitesh investon shifra të konsiderueshme, por trofetë i kanë munguar.…

Useini vlerëson Superligën: Luhet më fort se në Maqedoni

Mesfushori i Flamurtarit shprehet se futbolli në Shqipëri ka më shumë vëmendje se në vendin fqinj. Skuadrën vlonjate e mendon në “pod” në fund të sezonit Elton Nika Kampionati rikthehet të enjten me javën e pestë dhe Flamurtari luan…

Useini dhe Musta, gati për Flamurtarin në Shkodër

Shqiptari nga Maqedonia është bashkuar me grupin në stërvitje, kurse elbasanasi pritet të riaftësohet plotësisht deri të enjten. Veliu mungesa e vetme Elton Nika Flamurtari ka rritur ngarkesat në stërvitje këto ditë, pasi në fundjavë…

Useini i bindur: E kthejmë Flamurtarin në Europë

Muhamed Useini ka nënshkruar prej ditësh me Flamurtarin, por vetëm nesër do të paraqitet në Vlorë për të nisur stërvitjen për sezonin e ri. Mesfushori nga Renova ka shkuar në Vlorë me ndërmjetësimin e trajnerit Shpëtim Duro, i cili e njeh…

Useini prezantohet, Flamurtari përforcon mesin e fushës

Goditja e parë e rëndësishme e Flamurtarit në mesin e fushës u zyrtarizua që dje, pasi “Sport Ekspres” raportoi se mesfushori Muhamed Useini kishte mbyllur marrëveshjen me klubin vlonjat dhe sotdo të paraqitej në Vlorë për firmat dhe…

Flamurtari i pandalshëm, merr edhe mesfushorin e Renovës

Pasi ka sistemuar mbrojtjen, duke afruar disa lojtarë mjaft cilësorë, Flamurtari tashmë po ribën mesfushën. Emiljano Musta ka qenë goditja e parë në këtë repart, por vëmendja më e madhe është në qendër, ku Telushi e Shkodra kanë lënë një…