Browsing Tag

Ukraina

Ukraina në ankth, FIFA mund t’i heqë fitoret

Ukraina i është bashkuar listës së kombëtareve që kanë natyralizuar lojtarë të huaj dhe javën e shkuar i dha nënshtetësi ukrainase sulmuesit brazilian Zhunior Moraesh. Bëhet fjalë për një sulmues që në Ukrainë ka vite që shkëlqen dhe…

Sheva i bën komplimente Italisë: I kënaqur me barazim

Andrij Shevçenko kthehet në Itali, aty ku ka shënuar pa fund me Milanin, por tashmë kthehet si trajner i Ukrainës. Sheva ka mbetur mjaft i kënaqur nga barazimi i marrë në miqësoren e mbyllur 1-1 në Xhenova, duke e pranuar se Italia ishte…

Fitorja është harruar, Italia barazon edhe me Ukrainën

Italia nuk ka arritur që të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e sotme miqësore me Ukrainën. Të besuarit e Mançinit kanë mundur që të marrin vetëm 1 fitore në 10 ndeshjet e fundit dhe tashmë kanë kaluar shumë muaj nga suksesi i…

Gazetari e kritikon, Jarmolenko gati për sherr!

Andrij Jarmolenko nuk i duron shumë kritikat, sidomos kur ato vijnë nga Ukraina.Sulmuesi i njohur ukrainas, i cili tashmë është pjesë e Uest Hemit në Angli, u paraqit dobët në ndeshjen e fundit të kampionatit anglez, në fushën e Brajtonit …

Shevçenko: Italia ka plot talente. Unë te Monza? Kam një synim

Andri Shevçenko tashmë drejton Ukrainën dhe nesër për të është programuar një ndeshje me Italinë. “Jam shumë i lumtur të kthehem në Itali, është një vend që më ka dhënë shumë. Është bukur edhe për mua të sjell skuadrën time për të luajtur…

Votëbesohet Shevçenko, Henri ofertë nga Anglia

Andrij Shevçenko është një idhull në Ukrainë dhe në Milano. Tashmë ish-sulmuesi është në krye të kombëtares së tij si trajner. Edhe pse nuk u kualifikua në “Rusi 2018”, drejtuesit e Federatës Ukrainase të Futbollit kanë besim tek cilësitë e…