Browsing Tag

Trepca

Dominim absolut, Feronikeli fiton edhe Kupën e Kosovës

Skuadra e Feronikelit i ka fituar të dy trofetë në Kosovë. Pasi u shpallën kampionë në IPKO Superliga javën e shkuar, skuadra nga Drenasi triumfoi edhe në finalen e Kupës, përballë Trepça ’89, me rezultatin bindës 1-5. Ndeshja nisi shumë…

Sërish disfatë, Magani në fije të perit

Trepça ’89 e Gugash Maganit e ka nisur shumë keq kampionatin, sepse edhe sot është mundur, 1-0 në Gjilan, për javën e tretë të Superligës së Kosovës. Barazimi ndaj Feronikelit në debutim krijoi shpresa të mëdha, por më pas erdhi humbja…

Një kampion Shqipërie për Trepçën e Maganit

Në moshën 23-vjeçare një futbollist duhet të luajë, nuk ka rëndësi ku, sepse stoli te një ekip, qoftë ai kampion i vendit, nuk i bën mirë askujt. Për këtë arsye, Rexhep Memini ka vendosur të ndërmarrë një hap të guximshëm bë karrierën e…

Trepça ’89 sërish në veri, nëse kualifikohet

Ka qenë me fat Trepça në shortin e Ligës së Kampioneve, sepse nëse ndërton një skuadër cilësore dhe e merr seriozisht e pa frikë, mund të bëjë mrekullinë. Pasi u vendos përballë Vikingurit nga Ishujt Faroe në turin e parë kualifikues në…