Momenti historik, Trepca ’89 përballet me kampionët e Ishujve Faroe

0

Është Vikinguri rivali i Trepçës ’89 në turin e parë kualifikuesnë Ligën e Kampioneve.

Një moment historik për klubin kosovar, që bëhet i pari kampion i Kosovës që merr pjesë në kupat e Europës.

Vikinguri është një klub gjysmëprofesionist nga Ishujt Faroe, i themeluar në vitin 2008 nga bashkimi i dy klubeve Gi Gota dhe Leirvik.

Në vitin 2016 Vikinguri fitoi titullin e parë në histori, ndërsa më parë kishte fituar 5 herë kupën dhe 3 herë Superkupën e Ishujve Faroe.

Ndeshjet e para do të luhen në 27/28 qershor dhe kthimi një javë më pas.

CHAMPIONS LEAGUE / TURI I PARË KUALIFIKUES

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online