Trepça ’89 sërish në veri, nëse kualifikohet

0

Ka qenë me fat Trepça në shortin e Ligës së Kampioneve, sepse nëse ndërton një skuadër cilësore dhe e merr seriozisht e pa frikë, mund të bëjë mrekullinë.

Pasi u vendos përballë Vikingurit nga Ishujt Faroe në turin e parë kualifikues në Champions League, skuadra kampione e Kosovës ka mësuar edhe rivalin e turit të dytë, natyrisht nëse kualifikohet.

Do të jetë Hafnarfjorduri i Islandës rivali i turit të dytë, kampion i Islandës në dy vitet e fundit, 8 herë kampion i vendit të vogël nordik.

Në kupat e Europës Hafnarfjorduri ka shumë eksperiencë, sepse ka luajtur 28 ndeshje në total, duke fituar 12 herë e duke humbur 16 herë.

Gjithsesi, nuk është se ka pasur suksese madhore në Europë, duke pasur rekord kualifikimin deri në turin e tretë të Europa League 2014/15.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online