Browsing Tag

Taulant Xhaka

VIDEO | Xhaka i papërmbajtshëm: As që më plas fare!

Ndeshja e së shtunës midis Lucernës dhe Bazelit u shoqërua me shumë tension midis lojtarëve të të dyja skuadrave. Rasti më polemik i ndeshjes ishte ai minutës së 37-të, ku Taulant Xhaka ndali me faull sulmuesin i Lucernës, Shkëlqim…

Derbin kuqezi të vëllezërve e fiton… Ajeti Jr.

Grasshopers është thyer në shtëpi në ndeshjen me Bazelin dhe nga minuta e parë ishin katër shqiptarë. Sigurisht skuadra e Taulant Xhakës dhe Albian Ajetit ishte favorite. Sulmuesi i Zvicrës asistoi në golin e parë të Bazelit, që në fund…

Xhaka në “shënjestër”, e duan në Premier League

Taulant Xhaka mund të transferohet në Premier League. Zërat e merkatos janë ndezur që tani për mesfushorin e kombëtares dhe të Bazelit. Lojtari polivalent sigurisht do ta dëshironte një lëvizje të tillë dhe do të mund të ishte sërish…

Granit Xhaka e ka festë sot, Taulanti i bën urimin special

Sot është një ditë e shënuar për Granit Xhakën. Mesfushori i Arsenalit feston 26-vjetorin e lindjes dhe sigurisht që urimet dhe dhuratat për të janë të shumta. nuk mund të mungojë një urim special nga ana e të vëllait, Taulantit. “Si…

Asisti nuk i mjafton Xhakës, Voca mes “yjeve”

Taulant Xhaka po rigjen formën më të mirë dhe një ditë më parë ishte protagoniste me Bazelin, teksa asistoi në golin e vetëm që skuadra e tij shënoi në transfertë kundër Zyrihut. Mesfushori e nisi nga minuta e parë dhe te goli shmangu bukur…

Xhaka mëson emrin e trajnerit të ri, Bazeli i beson Kolerit

Kriza që ka përfshirë ekipin e Bazelit që në fillim të kampionatit solli dhe shkarkimin e trajnerit Rafael Viki, ndërsa vendi i tij iu besua përkohësisht legjendës së klubit zviceran Aleksandër Frai, por në sytë e drejtuesve ish-sulmuesi…

Xhaka pëlqehet në Spanjë, por varet nga… Arsenali

Taulant Xhaka ende nuk është gati për lojë dhe muajt e fundit ka qenë jo aktiv, por kjo nuk e përjashton atë nga zërat e merkatos. Mesfushori pëlqehet nga spanjollët e Seviljes shkruan gazeta "Estadio Deportivo" dhe kjo për faktin se bëhet…