Dy muaj jashtë, Binaku shijon minutat e para pas dëmtimit

Egzon Binaku nuk e ka nisur siç duhet aventurën e tij te skuadra e Norkoping. Në…

VIDEO | Një talent shqiptar shkëlqen në Suedi, asist vendimtar

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Edi Sylisufaj, ka qenë një ndër protagonistët e takimit midis Falkenberg dhe…

VIDEO | Holanda eliminon në Suedinë, në finale e pret superfuqia amerikane

Holanda ka mundur 1 – 0 Suedinë në gjysmëfinalen e Botërorit të femrave. Zonjat e Holandës…

VIDEO | Protestë dhe stadium në flakë, ndodh gjithçka në derbin e egër!

Një dygolësh i Sebastian Larson i dha fitoren ekipit të AIK në shtëpi përballë Hamarbit në…

VIDEO | Penallti skandaloze, gafa e vitit ndodh në Suedi

Një penallti tërësisht qesharake është akorduar në kampionatin suedez në ndeshjen midis Djurgarden dhe Elfsborg. Gjyqtari…

Debutimi po vonon, Binaku shuan heshtjen dhe tregon problemin

Egzon Binaku u transferua një muaj më parë te skuadra e Norkoping. Minutat për shqiptarin te…

Olsen një zhgënjim total te Roma, destinacioni i ri është në Angli

Blofet e Romës në merkaton e verës që lamë pas ishin të shumta. Krahas lojtarëve si…

Minuta të plota për Çekiçin, një 19-vjeçar shqiptar shënon në Suedi

Endri Çekiçi është aktivizuar për 90 minuta të plota në takimin e sotëm midis Olimpias së…

VIDEO | Rast unik nga Suedia: Dëmtim që në ndërrim, e pëson nga shoku i tij!

Dëmtimet janë pjesë e lojës së futbollit dhe jemi mësuar me raste nga më të ndryshmet.…

Gavazaj debuton me fitore, ditë “jo” për Alitin në Suedi

Enis Gavazaj ka debutuar ditën e sotme me skuadrën e Dinamos së Minskut në Bjellorusi. Skuadra…

Panuçi në dilemë për Binakun, formula e kampionatit i hap probleme kombëtares

Pozicioni i mbrojtësit të majtë mbetet ende një çështje e pazgjidhur për kombëtaren tonë. Së fundmi…

Zyrtare | Kërkojnë rikthimin te titulli, nordikët i besojnë shqiptarit

Astrit Ajdareviç është zyrtarisht lojtar i skuadrës suedeze, Djurgarden. Mesfushori shqiptar është zyrtarizuar sot nga klubi…

VIDEO | Çfarë debutimi, Aliti gjen golin e parë me suedezët e Kalmarit

Fidan Aliti ka bërë një debutim fantastik me skuadrën suedeze të Kalmarit. Qendërmbrojtësi i përfaqësueses së…

Aliti: “Ja pse nuk zgjodha Malmon. Fushë-Kruja? Policët u larguan”

Fidan Aliti e ka mbyllur me Kategorinë Superiore. Pas një viti e gjysmë te  Skënderbeu, mbrojtësi…

Mesfushori kuqezi ndërron skuadër, e kërkon gjiganti suedez

Në kampionatin grek të futbollit, është një numër i madh futbollistësh shqiptarë që luajnë dhe një…

Çmenduria e ekipit të Binakut, tifozët shfryjnë në rrjetet sociale

Malmo, skuadra suedeze ku aktivizohet Egzon Binaku, është përfshirë në një stuhi kritikash nga vetë tifozët…

Risia unike nga klubi suedez, tifozët mund të blejnë biletën e… përjetshme!

Klubi kampion i Suedisë AIK është i pari në botë që ofron një biletë të përjetshme.…

VIDEO | Të luash me grintë e sakrificë, “leksioni” vjen nga Eljonusi

Sot, nuk janë të paktë njerëzit që thonë se paraja ka ndryshuar futbollin dhe nuk ka…

Malmo fiton “finalen” e Europës, Binaku rikthehet titullar

Malmo ka fituar me rezultatin 2 – 0 në ndeshjen e javës së fundit të kampionatit…

Momenti i Binakut, titullar dhe asist në fitoren e Malmos

Egzon Binaku është rikthyer të luajë si titullar me skuadrën e Malmos. Mbojtësi i kombëtares sonë…

Më në fund një lajm i mirë për Panuçin, Binaku spikat në Suedi

Ndeshjet e “Nations League” ndaj Skocisë dhe Izraelit po afrojnë dhe trajnerit të kombëtares tonë i…

Ibrahimoviç i “pavdekshëm”, tani pjesë e koronës suedeze

Ylli i futbollit suedez, Zlatan Ibrahimoviç duket se është përjetësuar në vendin e tij. Aktualisht, Ibrahimoviç,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online