Browsing Tag

Spalletti

Spaleti i dëshpëruar me Interin: Kështu nuk është normale!

Interi dukej i qetë, rruga për në Champions League ishte  e hapur, por tani Napoli e ka shkatërruar dhe Empoli në javën e fundit do kërkojë pikë mbijetese në San Siro. "E nisëm mirë, pastaj bëmë gabime teknike prej nga erdhi goli. Më pas…

Spaleti e ka me armiqtë: Ka shumë ligësi ndaj Interit

Interi ka mundur 2-0 Kievon dhe është gjithnjë e më pranë kualifikimit për në Champions League. Pas ndeshjes trajneri Luçiano Spaleti foli për mediat, duke u ndalur më shumë te sulmey mediatike që i bëhen atij dhe Interit. Fitorja -…

Arrihet akordi: Interi gjen trajnerin e ri!

Edhe pse deklarata zyrtare nuk ka dhe drejtuesit presin fundin e sezonit, tashmë është gjithnjë e më e qartë se trajneri Luçiano Spaleti do të largohet nga Interi. Është Antonio Konte emri i përzgjedhur për stolin dhe ish-trajneri i…

Spaleti: Një pjesë e dominuam, pastaj…

Një pikë për secilën palë, një barazim 1-1 që ndoshta i kënaq të gjithë, por natyrisht më shumë Juventusin, që në San Siro luante për krenari, më shumë se për renditjen. Ndërkaq, Interi afrohet edhe më shumë me kualifikimin në Champions…

Ikardi nuk gjuan penallti, Spaleti shpjegon arsyen

Interi fitoi 3-1 në Frozinone dhe ka përforcuar pozitat në vendin e tretë në renditje, ndërsa trajneri Luçiano Spaleti ka lavdëruar ekipin, si dhe ka shpjeguar pse Mauro Ikardi nuk gjuajti penallti. "Fitore e rëndësishme, që na jep…

Mbledhje urgjente, Interi vendos për Spaletin

Interi në krizë totale, u mund edhe këtë të diel nga Bolonja modeste dhe në kaos, duke mos shënuar gol në kampionat prej 4 ndeshjesh. Një Inter mediokër, që nuk reagon kurrë kur pëson gol, ndërsa tifozët janë të tërbuar sidomos me…

Tension tek Interi, Spaleti sulmon klubin për Perisiç

Interi u eliminua mbrëmë nga Kupa e Italisë, duke u mposhtur nga Lacio dhe Strakosha pas gjuajtjes së penalltive. Në fakt, fitorja i takonte Lacios për atë që u pa në fushë, por goli i Ikardit në penallti ndezi shpresat e Interit në fund të…

Spaleti i zhgënjyer: Ishte një Inter frikacak!

Pas fitoreve kundër PSV-së dhe Totenhemit, si dhe triumfit ndaj Milanit në derbi, Interi shkonte me moralin në qiell në Camp Nou, por duket se Barça është ende shumë larg, edhe pa Mesin. Fitore 2-0 dhe mbi të gjitha dominim, ndaj…

Spaleti: Lautaro është i kompletuar, Juve zor se befasohet

Më në fund Interi nis të vrapojë, sepse fitorja ndaj Kaliarit ishte e treta rresht në kampionat dhe renditja po kthehet shpresëdhënëse, pa parë Juventusin, që duket shumë larg tashmë. Trajneri Luçiano Spaleti tashmë rigjen buzëqeshjen:…

Gafa ndaj Romës, Spaleti: Santon nuk ka pse kërkon falje

Interi zhgënjeu edhe ndaj Romës, por të paktën evitoi humbjen në fund. Trajneri zikaltër Luçiano Spaleti pas ndeshjes vlerësoi paraqitjen e mirë në pjesën e dytë, ndërsa nuk pranon të ngarkojë me përgjegjësi mbrojtësin Santon, për gafën në…

Tifozi shante Ranokian, Spaleti i tregon vendin

Në futboll ka gjithnjë futbollistë që shihen "shtrembër" nga tifozeria e skuadrës ku luajnë. Nivel i ulët, ndonjë gafë, ndonjë refuzim rinovimi apo shitjeje dhe... ofendime e sharje në ndeshje e stërvitje. Një ndër shembujt konkretë…

Spaleti kërkon përforcime: Inter, mbaj premtimet!

Trajneri i Interit, Luçiano Spaleti, ka folur sot nga Bruniko, ku Interi ka nisur fazën përgatitore. Natyrisht, në qendër të vëmendjes është merkatoja, që ende nuk po dhuron krisma. "Dikush është më mirë që të shkojë të luajë në ndonjë…

Dita e Spaletit: Ta kthejmë Interin në majë!

Luçiano Spaleti ka disa ditë që është bërë zyrtarisht trajner i Interit, por fillimisht shkoi në Kinë për të firmosur dhe takuar pronarët e klubit zikaltër, ndërsa sot ishte dita e prezantimit në Apiano Xhentile, qendra stërvitore e…

Spaleti firmos në Kinë: I lumtur që jam trajner i Interit

Luçiano Spaleti do të bëhet trajner i Interit, duke firmosur në... Kinë. E çuditshme, por kështu funksionon tashmë klubi milanez, që me sa duket zyrat i ka në Azi, me pronarët e klubit që duan t’i zyrtarizojnë vetë gjërat. Sot…

Spaleti tek Interi, arrihet marrëveshja

Luçiano Spaleti është trajneri i ri i Interit, sipas Gazzetta dello Sport. Ish-trajneri i Romës është takuar sot me drejtuesit e Interit dhe praktikisht ka mbyllur marrëveshjen, me firmat që do të hidhen javën e ardhshme. Spaleti do…