Browsing Tag

Sopoti

Objektivi i Mirel Çotës: E mbyll në elitë me Sopotin

Sopoti kishte objektiv ngjitjen në Kategorinë e Parë, por në fazën e dytë synimi i librazhdasve u zbeh dhe aktualisht janë jashtë gare. Skuadra nga Librazhdi renditet në vendin e 6-të në grupin A me 32 pikë. Për këtë dështim, sulmuesi…

Disiplina “rrëzon” Flamurtarin, Sopoti e pëson rëndë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur së fundmi dhe ka marrë disa vendime në lidhje me ekipet e Kategorisë së Dytë dhe moshat. Bie në sy dënimi i Sopotit me katër ndeshje pa tifozë, ndërkohë që te moshat ka pezullime të disa lojtarëve.…

Sopoti në festë, stadiumi gati në vjeshtë

Stadiumi i Librazhdit është pothuajse gati dhe në fillim të shtatorit do të përurohet. Këtë gjë e konfirmon administratori i klubit të Sopotit, Andri Çota, i cili informon se është shtruar tapeti i ri i fushës, si dhe janë rikonstruktuar…

Librazhdi pret stadiumin, punimet po avancojnë

Vazhdojnë punimet për rikostruksionin e fushës sportive të qytetit Librazhd dhe librazhdi.info ka publikuar fotot e fundit nga ecuria e punimeve, që duket se po ecin mjaft mirë. Në tribunën qendrore janë shtuar 2 rreshta të tjerë me shkallë…

Sopoti drejt shtegtimit, stadiumi mbetet kantier

Punimet në stadiumin e Sopotit kanë nisur, por me shumë gjasa skuadra do të luajë jashtë, ashtu si tri vitet e fundit. Ritmet janë të ngadalta dhe skuadrës i duhet që krahas merkatos të gjejë edhe fushë për të zhvilluar ndeshjet zyrtare.…

E pabesueshme, më në fund nisin punimet në Librazhd!

Më në fund kanë nisur punimet në stadiumin e qytetit të Librazhdit. Ka disa ditë që fadromat dhe mjetet vetëshkarkuese shihen në ambientet e brendshme dhe fillimisht do të hiqet tapeti i degraduar. Gjithashtu, do të montohen edhe…