Browsing Tag

Shqiperia U17

Moshat kuqezi, talente nga të gjitha anët e Europës

Shqipëria U17 dhe U16 do të jenë në aksion së fundmi, teksa kombëtarja e 17-vjeçarëve, që drejtohet nga tekniku Elvin Beqiri, do të zhvillojë më 5 dhe 7 qershor miqësore me Maqedoninë e Veriut. Ndeshja e parë zhvillohet në Korçë, kurse e…

Shqipëria U17 shkërmoqet nga Danimarka, tre humbje në Maltë

Elvin Beqiri mori drejtimin e Shqipërisë U17 para pak kohësh dhe e ka nisur jo mirë aventurën e tij në krye të kuqezinjve. Kombëtarja jonë mori pjesë në turneun “UEFA Development Tournament”, që u zhvillua në Maltë, dhe pësoi tre humbje.…

Mbyllje me fitore, Shqipëria U17 udhëhiqet nga Mitaj

Shqipëria U17 mbyll garimin në “Mercedez Benz Cup 2019” dhe e bën me fitore. Kuqezinjtë e vegjël ia kanë dalë të triumfojnë kundër Moldavisë me rezultatin 2-1. Më parë skuadra e drejtuar nga Elvin Beqiri ishte mundur nga Anglia dhe Turqia.…

Shqipëria e Beqirit e pafuqishme, Turqia na mund me “tris”

Përfaqësuesja U17 e Shqipërisë ka humbur ndaj Turqisë në ndeshjen e dytë të turneut “Mercedez Benz Cup 2019”. Djemtë e Elvin Beqirit humbën me rezultatin 3–1 ndaj vendit organizator. Nisja ishte e keqe, teksa Çaglar i ndëshkoi kuqezinjtë që…

Shqipëria e mbyll me fitore, Kosova befason Zvicrën

Shqipëria e 17-vjeçarëve ka fituar kundër Azerbajxhanit, teksa i është falur një penalltie të kthyer në gol nga Mitaj në fundin e pjesës së parë. Kuqezinjtë e kanë mbyllur kështu në vendin e parafundit në grup, pasi i kishin humbur dy…

Nuk ka mrekulli, Shqipëria U17 eliminohet me dy ndeshje

Shqipëria U17 ka pësuar një tjetër humbje pas turpërimit nga Çekia. Këtë radhë kuqezinjtë e vegjël janë mundur në “Elbasan Arena” nga Norvegjia U17 me rezultatin 3-1. Skuadra e Xhemal Mustedanagiç nuk rezistoi më shumë se 45 minuta, pasi…

Më keq nuk ka, Çekia luan tenis me Shqipërinë U17!

Nisin në mënyrën më të keqe kualifikueset e Europianit për Shqipërinë U17. Kuqezinjtë e vegjël janë mposhtur me rezultatin e thellë 6-0 nga Republika Çeke. Fatet e takimit u përcaktuan që në 45 minutat e para. Plot katër gola pësoi…