Shqipëria U17 shkërmoqet nga Danimarka, tre humbje në Maltë

0

Elvin Beqiri mori drejtimin e Shqipërisë U17 para pak kohësh dhe e ka nisur jo mirë aventurën e tij në krye të kuqezinjve. Kombëtarja jonë mori pjesë në turneun “UEFA Development Tournament”, që u zhvillua në Maltë, dhe pësoi tre humbje.

E fundit dhe më e thella ishte ajo e djeshmja me Danimarkën, që u mbyll me rezultatin 5-0. Trajneri shkodran në këtë takim kishte hedhur këtë formacion: Bukova, Preka, Zalli, Fejzulla, Mitaj (kap.), Abazaj, Shehu, Jahiji, Myftiu, Cereni, Alimi.

UEFA Development Tournament (4-8 mars 2019)
8 Mars 2019: Shqipëri 0-5 Danimarkë
6 Mars 2019: Skoci 3-1 Shqipëri
4 Mars 2019: Maltë 2-0 Shqipëri

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.