Browsing Tag

Shkupi

VIDEO | 6 gola në Armeni, rezultat pozitiv për Shkupin

Shkupi kreu një paraqitje pozitive në përballjen me Armenët e Pjunik. Ndeshja e luajtur në kryeqytetin e Armenisë u mbyll me rezultatin 3 – 3. Armenët shënuan të parët, por skuadra nga Maqedonia e Veriut ia doli të përmbyste rezultatin duke…

Shkupi humbet më të mirin, e ardhmja në Superiore

Rron Broja nuk është më lojtar i Shkupit dhe për baedhekaltrit është një humbje e madhe. Mesfushori me tipare mbrojtëse ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Ish-futbollisti i Kosovës U21…

Amir Bilali i lirë, Shkupi merr “ish”-in e Partizanit

Partizani e zyrtarizoi në janar, ndërkohë që ende pa u mbyllur merkato dimërore iku. Ata që janë tifozë të “demave” të kuq duhet ta mbajnë mend Fatjon Jusufin, të cilin skuadra kryeqytetase e afroi nga skuadra e Renovës.  Ish-trajneri…

Shkëndija ngec në transfertë, Iseni nderon Shkupin

Shkëndija është rikthyer pas shtatë ndeshjes te humbja dhe i ka dhënë fare pak shpresa Vardarit ndjekës. Kuqezinjtë nga Tetova u mposhtën në transfertë kundër Belasicës. Vendasit fituan 2-1, ndërsa goli i Shefit Shefitit 20 minuta përpara…

Shkupi fiton derbin me Shkëndijën, ngec Renova

Java e Shkupit në Maqedoni, pasi ka fituar derbin me Shkëndijën e Tetovës. Një gol i shënuar nga Bajrami me penallti në pjesën e parë vendosi fituesin dhe tanimë vendi i dytë dhe i tretë janë vetëm gjashtë pikë larg. Shkupi synon…

Triumfojnë Shkëndija dhe Shkupi, Renova reziston me të kuqe

Shkëndija e Tetovës ka reaguar pas barazimit në transfertë kundër Makedonijas dhe është rikthyer te fitorja. Kuqezinjtë mposhtën në shtëpi ekipin e Belasicës me rezultatin 3-0. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa djemtë e Osmanit ishin të…

Shkëndija “tris” në derbi, Shkupi befason Rabotniçkin

Shkëndija e Tetovës ka fituar derbin kundër Renovës me rezultatin 0-3, ndërkohë që ky triumf e ka çuar në pesë pikë diferencën me Vardarin e vendit të dytë. Akademija Pandev i ka ndalur kryeqytetasit dhe kjo ka bërë që Shkëndija të festojë…

Shkëndija marshon, Shkupi “merr frymë” në fund

Shkëndija e Tetovës vijon të fitojë dhe këtë herë në transfertë kundër Pobedës me rezultatin e pastër 0-2. Kuqezinjtë nuk ia kanë dalë të shënojnë dot në pjesën e parë, por në të dytën Bejtulai arriti të zhbllokojë rezultatin. Tre minuta…

Shkëndija arratiset në krye, Shkupit i ikën fitorja nga duart

Shkëndija vijon të shkëputet në krye të klasifikimit, pasi sot ka mposhtur 5-0 Sileksin e vendit të fundit. Tetovarët dominuan dhe fituan, ndërkohë që Vardari rival u mund në shtëpi nga Rabotniçki. Tashmë kuqezinjtë kanë gjashtë pikë më…

Shkëndija thyen Renovën, feston edhe Shkupi

Festojnë Shkëndija dhe Shkupi, pasi kanë fituar ditën e sotme. Ndryshe situata për Renovën, që u thye në shtëpi nga Rabotniçki. Për tetovarët ishte një ndeshje shumë e rëndësishme ajo përballë Vardarit. Kuqezinjtë fituan falë golave të…

Renova “frenon” Shkëndijën, Shkupi barazon në derbi

Shkëndija e Tetovës nuk po kalon një moment të mirë në kampionat dhe kjo është reflektuar në rezultatet e kuqezinjve. Këtë herë barazuan 2-2 në shtëpi në derbin me Renovën. U duk se gjithçka do të mbyllej lehtësisht. Goli i Ibraimit në…

Shkupi prezanton trajnerin e ri, është ish-sulmuesi i Turqisë

Nuk ka eksperiencë si trajner, por si lojtar në Turqi ka bërë mirë. Flasim për Umit Karan, trajnerin e ti të Shkupit. Si futbollist ka provuar të luajë edhe për kombëtarën e vendit të tij, ndërkohë që tanimë nis një eksperiencë të re si…

Shkëndija ndalet në Strumicë, Shkupi prek fundin

Shkëndija e Tetovës është ndalur në një barazim pa gola në transfertën e vështira ndaj Akademisë Pandev. Marrja e një pikë në Strumicë është një rezultati i pranueshëm, pasi kampionët në fuqi të kampionatit maqedonas pësuan një humbje…

Ibraimi nderon Shkëndijën, triumfon edhe Shkupi

Shkëndija e Tetovës ka fituar me rezultatin 1-2 në frymën e fundit në transfertën kundër Sileksit. Ishte kapiteni Ibrahimi ai që shënoi në shtesë golin që u dha tre pikët tetovarëve. Ndeshja u zhbllokua shpejt, teksa ishte Bojku ai i cili…

VIDEO | Atmosferë dhe koreografi super, Shvercerat e djegin

Shkupi sfidon Rejnxhërs, në një ndeshje që ka nisur tashmë, ndërkohë që ultrasit bardhekaltër, “Shvercerat”, kishin përgatitur një koreografi mjaft të bukur, shoqëruar edhe me një mesazh interesant dhe motivues për lojtarët, që në ndeshjen…

Shkëndija për të festuar, Drita e Shkupi pa “pengje”

Shkëndija mban lart emrin e klubeve shqiptare në Europë. Kuqezinjtë janë vetëm një hap larg kualifikimit në raundin e dytë të Champions League dhe dëshira e madhe janë grupet. Në klubin tetovar investimet në vitet e fundit kanë qenë të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online