Browsing Tag

Shkelzen Gashi

Vendimi i papritur, Shkëlzen Gashi e mbyll me Koloradon

Shkëlzen Gashi e ka mbyllur me Kolorado Rapids në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe gjithçka ka marrë formë zyrtare. Sulmuesi shqiptar kishte edhe një vit kontratë me skuadrën që garon në MLS, por bashkëpunimi mes tyre është mbyllur.…

Zyrtare: Kolorado Rapids zbulon të ardhmen e Gashit

Kolorado Rapids po mendon për sezonin e ri futbollistik dhe bërja e një bilanci në këto momente është gjëja e duhur. Klubi amerikan që garon në MLS ka publikuar listën e futbollistëve që do të vijojnë të mbeten në ekip. Janë plot 18…

“Hileqari” Shkëlzen Gashi, çfarë goli befasues!

Shkëlzen Gashi nuk shënonte gol prej pesë muajsh me Koloradon dhe në orët e para të ditës së sotme ka arritur të realizojë, por në fund ka dalë i mposhtur. Kolumbus Kru ka realizuar dy herë, fillimisht me Zardes. Gashi në të 26’ barazoi…