“Hileqari” Shkëlzen Gashi, çfarë goli befasues!

0

Shkëlzen Gashi nuk shënonte gol prej pesë muajsh me Koloradon dhe në orët e para të ditës së sotme ka arritur të realizojë, por në fund ka dalë i mposhtur.

Kolumbus Kru ka realizuar dy herë, fillimisht me Zardes. Gashi në të 26’ barazoi shifrat, për të shkuar te goli i Higuain në pjesën e dytë. Disfatë për Kolorado Rapids, që regjistroi humbjen e 17 këtë sezon.

Më keq ka bërë vetëm skuadra e Jahmir Hykës, që dje humbi për të 18-ën herë. Lojtari i kombëtares ishte titullar kundër Los Anxheles në humbjen 2-0 që San Hoze pësoi.

Por goli i shënuar nga Shkëlzen Gashi nuk duhet humbur. Një “hile” e vogël, teksa gjatë një goditje dënimi befasoi portierin kundërshtar që po rregullonte murin mbrojtës. Kundërshtarët protestuan, por goli u konsiderua i vlefshëm.

Gashi Strikes From Distance Against Columbus

GASHI!!!!! He takes the free kick quickly and beats Zack Steffen! We're level in Columbus…

Gepostet von Colorado Rapids Soccer Club am Samstag, 22. September 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.