VIDEO | Pritja e vitit në MLS, protagonist është… Shkëlzen Gashi

0

Fundviti sjell çmime të shumta, sikurse edhe po ndodh aktualisht në MLS. Protagonist është sulmuesi Shkëlzen Gashi, të cilin jemi mësuar ta shohim të realizojë gola spektakolarë. Por ka raste që ndalet edhe nga portierët kundërshtarë.

Një pritje e bërë pas gjuajtjes së Gashit është cilësuar si “2018 MLS Save of the Year”. Siatëll Sanders po fitonte 2-1 ndaj Kolorado Rapids në transfertë dhe sulmuesi shqiptar u ndal nga portieri Stefan Frei, i cili ndihmoi skuadrën e tij të merrte pikët e plota.

Një rast flagrant për Gashin, i cili mori një pasim në zonë dhe i ndodhur në shtyllën e dytë gjuajti dhe topi u devijua nga Frei. Ky i fundit tashmë i gëzohet vlerësimit, pasi ajo pritje është cilësuar edhe pritja e vitit 2018 në MLS.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.