Browsing Tag

Shalke

Tolerancë zero, Shalke dënon lojtarin për arsyen skandaloze

Dy javë më parë mesfushori i Shalkes Nabil Bentaleb u ndëshkua të stërvitej me ekip rezerve pasi disa shkelje të kodit të disiplinës. Lojtari algjerian ishte i dëmtuar, por rregullorja e klubit është e qartë dhe të gjithë lojtarët e…

Lojtari nuk simuloi, trajneri i Shalkes e qorton haptazi

Simulimet kanë qenë dhe do të mbeten një pjesë e pandashme e futbollit. Megjithatë është detyra e trajnerëve të çfarëdolloj niveli që edukojnë futbollistët e tyre për t’i qëndruar këtyre hileve të futbollit. Megjithatë, në praktikë nuk…

“Ankandi” Rudi, Shalke dhe Lajpcig “përplasin brirët”

Sebastian Rudi me shumë gjasa nuk do të jetë më një lojtar i Bajernit të Mynihut gjatë sezonit të ardhshëm. Ngjeshja e mesfushës së bavarezëve dhe dëshira e lojtarit për të luajtur sa më shumë minuta, duke parë se dhe pak vite i kanë ngelur…

Dështoi te Juventusi, Hëvedes zgjedh milionat e Rusisë

Katër vite më parë Benedikt Hëvedes sapo ishte shpallur kampion bote me kombëtaren gjermane në Botërorin “Brazil 2014”, ku dhe lujti një rol thelbësor duke ofruar siguri në krahun e majtë të mbrojtjes edhe pse jashtë pozicionit të tij të…

Kapiteni i Shalkes: Jemi njerëz, ku t’i çojmë duart?

“Blutë mbretërorë” ankohen për penalltinë e fituar nga Hames në ndeshjen me Bajernin Teknologjia në futbollin gjerman deri tani nuk ka sjellë thuajse asnjë të mirë. Përkundrazi, polemikat janë shtuar! Të martën, kur po luhej ndeshja…

Hëvedez la Shalken pas telefonatës me Lëvin

Të gjithë u befasuan kur Shalke 04 zyrtarizoi lajmin se Benedikt Hëvedez nuk do të ishte më kapiten i parë i skuadrës. Duke marrë parasysh dëmtimet dhe faktin se është drejt perëndimit, klubi gjerman e ka anashkaluar kontributin 16-vjeçar…