Browsing Tag

Serbi

Xhaka: Botërori Zvicrës mori fund pas ndeshjes me Serbinë

Granit Xhaka është rikthyer të flasë për ecurinë dhe ngjarjet që shoqëruan Botërorin e përfaqësueses zvicerani. Në një intervistë për “Aargauer Zeitung”, mesfushori ka dhënë disa deklarata mjaft të forta në lidhje me debatin e madh që u hap…

Shaqiri s’udhëton drejt Serbisë, Klop shpjegon vendimin

Xherdan Shaqiri nuk ka udhëtuar me skuadrën e Liverpulit në transfertën ndaj Cërvena Zvezdës në Beograd. Trajneri i “të kuqve”, Jyrgen Klop, ka shpjeguar arsyen e këtij vendimi, që nuk mund të konsiderohet si i papritur. “Kemi dëgjuar e…

Thirrjet raciste, UEFA ka gati dënimin për ballkanasit

Barazimi 0-0 mes Rumanisë dhe Serbisë dhuroi disa skena shumë të shëmtuara në tribunët e “Arenës Kombëtare” në Bukuresht. Vëzhguesit e UEFA-s kanë vënë re thirrje raciste ndaj minoritetit hungarez që jeton në Rumani, si dhe futjen e…

Portugalia si tren, fenomeni Piatek nuk i mjafton Polonisë

Grupi 3 i Ligës A në Nations League ka pronar tashmë dhe quhet Portugali. Kampionët në fuqi të Europës kanë fituar sot 3-2 në Poloni dhe duket qartë se nuk kanë më nevojë për Kristiano Ronaldon, të paktën për të shkuar në Euro 2020, ku me…