Browsing Tag

Sentamu

Tiranë e cunguar, çështja “Sentamu” merr rrjedhë tjetër

Tirana përballet me Teutën nesër, ndërkohë që trajneri Ardian Mema nuk do të ketë në dispozicion disa lojtarë të rëndësishëm. Dorian Kërçiku, i dëmtuar para takimit me Kamzën, ende nuk është rikuperuar. Kështu mbrojtësi i djathtë do të…

Sentamu, Ngo dhe tifozët: situata te Tirana

Tirana po përgatitet për ndeshjen e radhës me Flamurtarin dhe në dy javët e fundit trajneri Ardian Mema ka qenë në Vlorë dhe e ka ndjekur nga afër kundërshtarit. Në fakt kreu i bardhebluve i njeh mjaft mirë kuqezinjtë, pasi për disa muaj…

(VIDEO) Nga Kamza në Vlorë, ku ndryshon Sentamu nga Batha?

Komisioni i Disiplinës, që as gazetarët sportivë nuk e dinë nga cilët anëtarë përbëhet dhe çfarë kriteresh përdoren për përzgjedhjen e tyre, ka vendosur të përdorë provën televizive në Superiore, duke dënuar Idriz Bathën me 1 ndeshje, për…

Sentamu: Humbëm më shumë se një ndeshje, por…

Junus Sentamu e nisi nga minuta e parë në derbi kundër Partizanit, por nuk ia doli të lërë shenjë. Sulmuesi nga Uganga mori vendin e Oduamadi, i cili kishte pësuar një dëmtim në stërvitje. Pas ndeshjes, Sentamu ka pasur edhe një reagim në…

Sentamu rrezikon stolin, Ze Maria tani ka një opsion

Tirana u mund nga Kukësi dhe ndeshja e radhës kundër Luftëtarit duhet fituar me çdo kusht. Trajneri Ze Maria dhe lojtarët nuk kanë rrugë tjetër. Gjirokastritët i kanë humbur tre ndeshjet e para në kampionat, kurse bardheblutë kanë vetëm një…

Tirana feston 98-vjetorin, sulmuesi i bën urimin special

Sot është një ditë feste te Tirana. Bardheblutë festojnë 98-vjetorin e themelimit dhe urimet kanë filluar të vijnë edhe nga vetë lojtarët e skuadrës. Sulmuesi nga Uganda ka përdorur rrjetin social “Instagram” për të uruar ekipin më të cilin…

Sentamu, “prurja” e fundit për Tiranën

Tirana do të zhvillojë një ndeshje miqësore në orën 17:00 kundër Apolonisë së Fierit dhe kjo është e para për bardheblutë këtë verë. Trajneri Ze Maria, i cili sot feston edhe ditëlindjen e tij të 45-të, do të shohë gjendjen e ekipit të tij,…

Tirana nuk ka ende rival, Sentamu bëhet “bomber”

Tirana nuk ndalet. Fiton edhe ndaj Naftëtarit me rezultatin e pastër 3-0. Një rezultat i njëjtë si në sfidën kundër Pogradecit. Një dominim total me raste pa fund për të shënuar, por me një portier të Naftëtarit që bën mrekulli në fushë dhe…

Sentamu ia hedh paq, një ndeshje pezullim

Sulmuesi i Tiranës, Junus Sentamu dënohet me një ndeshje pezullim. Lajmi konfirmohet nga klubi bardheblu. Kështu, komisioni disiplinor i UEFA-s, i mbledhur më 7 korrik ka ndëshkuar sulmuesin e Tiranës vetëm me një takim pezullim, për atë që…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online