Browsing Tag

Runi

E papritur, Runi drejt rikthimit në Angli

Uejn Runi mund të rikthehet shumë shpejt në Angli. Sipas medies së njohur “The Telegraph”, legjenda angleze është në bisedime me klubin e Derbi Kauntit për të marrë njëkohësisht rolin e trajnerit, por  njëkohësisht edhe lojtarit. Pronari…

10 lojtarët U-21 më të shtrenjtë, De Ligt është i treti

Mathijs De Ligt është blerja më e fundit me Juventusit dhe padiskutim transferimi më i bujshëm deri më tani në këtë merkato vere. Edhe pse i kushtoi Juventusit plot 84 milionë dollarë, holandezi nuk është adoleshenti më i shtrenjtë, pasi…

Uejn Runi në telashe, amerikanët e prangosin në aeroport

Sulmuesi i njohur anglez, Uejn Runi, është arrestuar nga autoritetet amerikane, sapo ky i fundit zbriti në aeroportin e Uashingtonit. Shkak për këtë arrestim është bërë një incident i ndodhur në 16 dhjetor të vitit të kaluar. Sulmuesi i…

Profecia e Runit: Ja kush do të ma kalojë!

Uejn Runi e kishte mbyllur me Kombëtaren e Anglisë që në 2017, por vetëm dje u organizua ndeshja përshëndetëse për të. Ish-sulmuesi i “Tre Luanëve” u përshëndet për të fundit herë si një lojtar i përfaqësueses në stadiumin e tij. Runi…

Runi: Mesi është më i mirë se Ronaldo!

Uejn Runi po luan sezonet e tij të fundit në MLS në Amerikë. Sulmuesi ka komentuar sot edhe në lidhje me lojtarin më të mirë që ai ka takuar dhe duket se nuk ka asnjë dyshim. Sipas anglezit, Mesi është më i mirë se Ronaldo, ndonëse me…

Gjoba e Runit shkon për bamirësi

Klubi i Evertonit ka konfirmuar se sulmuesi i këtij ekipi Uejn Runi është gjobitur me dy javë rrogë ose e thënë ndryshe 300 mijë sterlina gjobë pasi u arrestua nga policia duke drejtuar makinën në gjendje të dehur. Por, klubi nga Liverpuli…