Browsing Tag

Rivaldo

“Topi i Artë? Jepjani Mesit që tani!”

Legjenda e Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka folur sa i takon fituesit të “Topit të Artë” të vitit 2019 dhe sipas tij, nuk ka aspak dyshime se kush e meriton. Ish-sulmuesi i thuri elozhe Lionel Mesit dhe vetëm argjentinasi e meriton të…

Lëvizja e çuditshme, Rivaldo zgjedh skuadrën amatore

Rivaldo as që ka ndërmend ta ndalë eksplorimin nëpër botë. Pasi fitoi shumë në karrierë dhe luajti gjatë në karrierë (deri në moshën 43-vjeçare), 46-vjeçari brazilian do të punojë në Marok. Ish-fituesi i “Topit të Artë” në vitin 1999 ka…