Lëvizja e çuditshme, Rivaldo zgjedh skuadrën amatore

0

Rivaldo as që ka ndërmend ta ndalë eksplorimin nëpër botë. Pasi fitoi shumë në karrierë dhe luajti gjatë në karrierë (deri në moshën 43-vjeçare), 46-vjeçari brazilian do të punojë në Marok.

Ish-fituesi i “Topit të Artë” në vitin 1999 ka nënshkruar me Kabab Mohamedia, aty ku do të mbulojë rolin e drejtorit sportiv, ndërsa mund të bëhet dhe trajneri i ekipit.

E veçanta është se ekipi arab garon në divizionin e tretë të futbollit maroken, ndërsa Rivaldo është gati të nisë eksperiencën si drejtues.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.