Koman: Unë pasuesi i Riberisë? E pamundur, s’ka të dytë si ai

0

2018-ta nuk ka qenë një vit i mbarë për talentin francez Kingsli Koman. Në shkurt një dëmtim bëri që të mbyllte sezonin në mënyrë të parakohshme dhe të humbiste Botërorin “Rusi 2918”,. Në një intervistë për medien gjermane “AZ”, 22-vjeçari flet mbi të ardhmen me Bajernit, titullin dhe Botërorin, ku nuk ishte prezent.

Pasuesi i Riberisë? – “Jo është e pamundur. Nuk mund të ketë të dytë si Riberi, por ai mbetet një shembull për mua. Dua të jem Kingsli Koman dhe jo pasuesi i Frenk Riberi. Do të ishte një ëndërr e bërë realitet nëse do të bëhem një ditë aq i rëndësishëm për Bajernin sa Riberi dhe Roben. Dua që të plotësoj pritshmëritë që klubi ka për mua.  Ata të dy janë ikona

Titulli? – “Asgjë nuk ka mbaruar. Do të bëjmë gjithçka në pjesën e dytë të sezonit. Nëse mundim Dortmundin në Allianz Arena diferenca shkon në gjashtë pikë. I kemi të gjitha mundësitë për të qenë kampion”.

BOTËRORI I HUMBUR – “Nuk u mërzita. Jam ende i ri dhe luaj në një klub si Bajerni. Kam që tani fituar tituj të shumtë. Isha i dëmtuar, e tillë është jeta. Duhet të vazhdoj përpara dhe të jem mirënjohës. Mund të fitojmë akoma tituj me Francës, më mbetet të punoj fort  e të shpresoj që unë të jem atje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.