Njihuni me “mbretin e driblimeve”, tifozët e Milanit ëndërrojnë

Akordi me Real Madrid është arritur dhe Teo Hernandez mund të quhet një lojtar i Milanit.…

Njihuni me rekordmenin 22-vjeçar, numëron 8 tituj kampionë rresht!

Bajerni i Mynihut fitoi kampionatin për herë të 29-të në histori. Ekipi bavarez mposhti Ajntrahtin e…

Askush si tifozët e Interit, përballë Kievos vendoset rekordi sezonal

Interi do të presë Kievon në “San Siro” të hënën dhe nuk mendohet se djemtë e…

600 “perlat” e Mesit, gjithçka në 14 vite: Një ndeshje e madhe!

Lionel Mesi shënoi dy gola në fitoren 3-0 përballë Liverpulit, në gjysmëfinalen e parë të Ligës…

Tjetër rekord për Ken, talenti i Juventusit ngjit majat

Moise Ken u bë lojtari më i ri që shënon në katër ndeshje të Serie A…

Sezoni fantastik i Sitit, Guardiola tenton dy rekordet e “pamundura”!

Pep Guardiola është një nga revolucionarët e futbollit. Spanjolli po drejton Mançester Sitin për sezonin e…

E paimagjinueshme, dy fitore në gjashtë orë dhe një lojtar që bën gjithçka!

Deportivo Lara arriti dy fitore brenda pak orësh gjatë ditës së djeshme. Ekipi nga Venezuela luajti…

Rekordi fantastik: Atalanta “mbretëresha”, sipër Zapatës vetëm Mesi!

Xhan Piero Gasperini ka formuar një ekip fantastik tek Atalanta. Dy sezonet e fundit u mbyllën…

Kualitet, gjak i ri dhe baza e fortë për ardhmen: Milani vendos rekord!

Në një studim të pesë kampionateve kryesorë të futbollit në Europë (Itali, Angli, Spanjë, Gjermani, Francë),…

Goli i parë dhe rekord, festë dhe emocione për talentin e Bajernit

Bajerni i Mynihut u tregua i pamëshirshëm kundër Maincit në ndeshjen e fundit. Bavarëzët triumfuan në…

Solskjaer shkruan historinë, kalon edhe legjendarin Ferguson

Trajneri norvegjez, Ole Gunar Solskjaer është njeriu i momentin në Angli. Numri një i Mançester Junajtid…

Rekordi dhe urimi i veçantë, Kualjarela: Dridhem vetëm kur dëgjoj emrin e Batistutës!

Fabio Kualjarela është njeriu i momentit në Serie A. Sulmuesi i Sampdorias shënoi një dygolësh në…

Kualjarela si 20-vjeçar! Shënon gol dhe hyn në histori!

Sapo është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Sampdoria-Udineze dhe vendasit kryesojnë 1-0. Goli është shënuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online