Browsing Tag

Redon Xhixha

Xhixha: Ishim më mirë, te traversa fati nuk ishte me mua

Redon Xhixhën e ndaloi vetëm traversa për të qenë heroi i Laçit ditën e sotme. 20-vjeçari lëshoi një goditje nga më shumë se 50 metra, duke e gjetur portierin kundërshtar të papërgatitur. Megjithatë, topi përfundoi në shtyllë. Sulmuesi…

Rinovim me peshë te Laçi, firmos talenti i sulmit

Laçi ka zyrtarizuar ditën e sotme rinovimin me sulmuesin Redon Xhixha. Futbollisti 20-vjeçar ka firmos një kontratë me kohëzgjatje 2-vjeçare me klubin kurbinas. Xhixha iu bashkua Laçit dy vite më parë dhe tani është kthyer në një prej…

Xhixha: Barazimi i drejtë, ju tregoj bisedën me Malën

Redon Xhixha ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në takimin e sotëm midis Partizanit dhe Laçit. Sulmuesi kurbinas fitoi 11-metërshin që më pas u shndërrua në gol nga Shtubina. Në intervistën për emisionin “Gol pas Goli” në…

Mungesë e rëndësishme te Laçi, zgjidhja është… Shtubina

Laçi mori tre pikë me mjaft vlera kundër Tiranës të dielën, ndërkohë që po përgatitet për ndeshjen e radhës kundër Teutës. Fokusi është pikërisht te kjo përballje edhe për trajnerin Besnik Prenga nuk do të jetë i gatshëm për lojë Redon…

Xhixha rikthehet, Laçi sytë nga Nikola Eller

Laçi do të kërkojë të reagojë në Gjirokastër me Luftëtarin pas dy humbjeve të pësuara me Teutën dhe Kukësin. Bardhezinjtë do të kenë të gatshëm për takimin e radhës sulmuesin Redon Xhixha, i cili e ka shlyer pezullimin prej kartonit të kuq…

Xhixha: Nuk kemi arritur asgjë, goli për… Uzunin

Redon Xhixha ishte “heroi” i Laçit në ndeshjen kundër Tiranës. Sulmuesi i ri shënoi golin e fitores, ndërkohë që pas ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh se duhet të ulin kokën, pasi nuk kanë arritur asgjë. FITORJA…

Krasniqi-Xhixha, sulmuesit “bio” të Superiores

Superkupa u luajt një ditë më parë. Laçi dhe Skënderbeu, shumë të rinj në fushë. Spikasnin në sulm dy të tillë. Për korçarët titullar ishte Blerim Krasniqi: 22 vjeç, shtatlartë, i fortë. Produkt i Besës së Kavajës, më pas shkëlqim tek…